X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Karol Łoniewski powróci z niepamięci?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 18:35
W 1996 r. bohaterką reportażu "Ktokolwiek wie" była Grażyna Kotońska. Jej brat Karol Łoniewski został skazany na śmierć...
Audio
  • Walka o zachowanie pamięci po ukochanym bracie (Reportaż/Trójka)
Grażyna Kotońska z portretem brata Karola Łoniewskiego
Grażyna Kotońska z portretem brata Karola ŁoniewskiegoFoto: Hanna Bogoryja Zakrzewska

To dlatego, że był Żołnierzem Wyklętym, należał do ruchu oporu Wolność i Niezawisłość. Śmierć miała być karą za jego działalność.

Mama Karola Łoniewskiego pisała błagalne listy z prośbą o ułaskawienie, ale bez skutku. Potem przez całe swoje życie próbowała znaleźć potwierdzenie wykonania wyroku i odnaleźć ciało syna. Po jej śmierci tę misję przejęła córka. Jednak nie dość, że zmagała się z piętnem siostry bandyty, to jej poszukiwania nie przynosiły efektów.

Po 20 latach od pierwszego spotkania z reportażystką Polskiego Radia opowiada, jak zmieniło się jej życie od momentu, gdy o Żołnierzach Wyklętych mówi się jak o bohaterach, a IPN znajduje kolejne miejsca pochówku, kolejne dokumenty. - Jeśli to będzie możliwe, chcę, żeby brat miał swój prawdziwy grób - mówi Grażyna Kotońska. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Tu znajdziesz wcześniejsze reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce 
Tytuł reportażu: "Powrót z niepamięci"
Autor reportażu: Hanna Bogoryja Zakrzewska
Data emisji: 1.03.2016
Godzina emisji18.15

mp/asz

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci przez władzę i historię

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 00:05
- Byli wyklęci już w 1939 roku, kiedy Polska, mimo traktatów o pomocy wojskowej po napaści hitlerowskich Niemiec, została opuszczona przez Francję i Wielką Brytanię - przypomina historyk Mateusz Wyrwich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Paliwoda - rozbił więzienie i przeszedł przez piekło

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:00
- Ja sam nie wiem, jak to można wytrzymać... - mówi o okresie swojej niewoli Zbigniew "Jur" Paliwoda, ostatni żyjący uczestnik spektakularnej akcji rozbicia ubeckiego więzienia.
rozwiń zwiń