Były żołnierz AK i jego kłopoty z bronią

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 19:45
87-letni Feliks Przyborowski przez 70 lat trzymał ukryty pistolet maszynowy z czasów partyzanckich. Kiedy postanowił oddać go do muzeum, zaczęły się kłopoty.
Audio
  • Kłopoty z bronią z czasów II wojny światowej (Reportaż/Trójka)
Francuski partyzant ze Stenem
Francuski partyzant ze StenemFoto: Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1553848

Bohater reportażu dopiero kilkanaście dni temu zdecydował się wyjąć go z tajnego schowka i przekazać do muzeum w Końskich. I wtedy zaczęły się kłopoty byłego żołnierza Armii Krajowej, bo w świetle prawa posiadał broń bez zezwolenia.

- Jestem synem oficera i byłem wychowany iście po wojskowemu. Moim pierwszym zadaniem w konspiracji było zbieranie informacji i słuchanie, co mówią ludzie - opowiada bohater reportażu.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Sten"
Autorka reportażu: Tomasz Jeleński
Data emisji: 27.09.2016
Godzina emisji18.18

mp

Czytaj także

Egzekutor, mściciel i bohater. Drapieżny ptak AK

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 02:43
- Pierwsze akcje strzelania do ludzi wzbudzały większe odczucia, a potem przywyka się do tego, że można to zrobić - opowiada Lucjan ‘Sęp’ Wiśniewski, jeden z ostatnich żyjących likwidatorów z Armii Krajowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest fenomen Muzeum Powstania Warszawskiego?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 00:56
- Muzeum Powstania Warszawskiego jest żywe, bardzo emocjonalne, przemawia obrazem i dźwiękiem, jest spersonifikowane i działa jak człowiek, ma duszę i serce. Nie ma w nim anonimowych bohaterów, każdy ma swoje imię, nazwisko i historię - opowiada Barbara Kłaput, współautorka wystawy Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń