X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W teatrze jak w domu. "Jesteśmy potrzebni"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 21:00
- Dużym problem społeczeństwa jest to, że zarówno osoby z zespołem Downa, jak i zdrowi, nie umieją ze sobą funkcjonować. Jest to łatwe, bo wystarczy się otworzyć, wyzbyć się uprzedzeń i stereotypów – mówi jedna z bohaterek reportażu "Przystanek Szekspir".
Audio
  • Reportaż "Przystanek Szekspir" (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: photosavvy/flickr/CC BY-ND 2.0

Dorośli z zespołem Downa mogą pracować lub pomagać w wielu miejscach. Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Jerzy Limon wpadł na pomysł projektu "Po drodze nam z Szekspirem", w ramach którego takie osoby pracują w teatrze.

- Z racji zawodu jeździłem po świecie i w wielu miejscach w Europie Zachodniej spostrzegłem, że w biurze obsługi widza pracują osoby niepełnosprawne i z zespołem Downa. Pomyślałem wówczas, że gdy uda się zbudować Teatr Szekspirowski, to musimy to wprowadzić - opowiada dyrektor.

"Czujcie się jak w domu", "to wasze miejsce", "bądźcie swobodni" – tak zostali przywitani nowi pracownicy. W reportażu opowiadamy o tym, jak to na nich podziałało i jak przebiegła integracja. Czy Teatr Szekspirowski będzie inspiracją dla innych placówek?

Posłuchaj innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Przystanek Szekspir" 
Autorka reportażu: Grażyna Wielowieyska
Data emisji: 10.01.2017
Godzina emisji: 18.17

sm/ei

 


Czytaj także

Międzypokoleniowo rozgadana Praga

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 20:30
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr 21 - osoby z zespołem Downa i autyzmem podbijają scenę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:52
- To miejsce twórczego spotkania z ludźmi, z aktorami, z przyjaciółmi. To też miejsce, które zaskakuje mnie od początku jego istnienia - mówiła w Trójce twórczyni niezwykłego teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda Polska oczami cudzoziemek?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 18:30
Stowarzyszenie Arteria razem z gdańskim Instytutem Kultury Miejskiej zbierało historie cudzoziemek, które teraz mieszkają w Gdańsku.
rozwiń zwiń