Andrzej Zakrzewski. Kształtował poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 18:30
- To człowiek-chodzące archiwum. Ja sobie nie wyobrażam, jak można mieć tak poukładane w pamięci nazwiska, tytuły, słowa. Uświadomiłam sobie, że dla mnie Andrzej Zakrzewski jest legendą - mówiła w reportażu Natalia Grzeszczyk.
Audio
  • Andrzej Zakrzewski. Kształtował poczucie humoru (Reportaż w Trójce)
Andrzej Zakrzewski
Andrzej ZakrzewskiFoto: Polskie Radio

Andrzej Zakrzewski przez ponad 40 lat współtworzył Trójkową Redakcję Rozrywki - przez długi czas uznawaną za najlepszą w Europie.

Był także wieloletnim szefem tej redakcji, co w latach PRL wiązało się z nieuchronnym balansowaniem pomiędzy tym, co podobało się słuchaczom a tym, co była w stanie zaakceptować cenzura..

Andrzej Zakrzewski był również autorem tekstów satyrycznych i audycji - m.in. "BAR", "Powtórka z rozrywki", "Ra-Tu-Ro czyli Radiowy Turniej Rozrywki". Zapraszano go jako jurora wielu przeglądów kabaretowych. Był twórcą konkursów radiowych i wychowawcą kilku pokoleń radiowców.

Zmarł w środę, 7 czerwca 2017 roku, w Warszawie. Miał 75 lat.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o Andrzeju Zakrzewskim. 

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Reportaż pt. "Towarzyski psiarz" z cyklu "Ludzie Trójki"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 8.06.2017
Godzina emisji: 18.11

fbi/mz

Czytaj także

Wspominamy Marię Czubaszek. "Będzie nam jej brakować"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 17:35
- Ja przyszedłem do radia w dniu, w którym Marysia odchodziła z Trójki. Mało tego, zająłem jej biurko. Siedziałem przy nim z dumą przez wiele lat - wspomina dziennikarz Trójki Andrzej Zakrzewski.
rozwiń zwiń