Spacer po Warszawie. Jak stolicę widzą bezdomni?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 20:30
Fundacja Profile w ramach projektu "Biografie Warszawy", zorganizowała spacer podczas którego po Warszawie oprowadzały osoby, które w pewnym okresie swojego życia były bezdomne. 
Audio
  • Spacer po Warszawie. Jak stolicę widzą bezdomni? (Reportaż w Trójce)
Warszawski Pałac Kultury i Nauki
Warszawski Pałac Kultury i NaukiFoto: aliaksei kruhlenia/shutterstock.com

kobieta samotność 1200.jpg
Nowy dom. Szansa na drugie życie

Ideą "Biografii Warszawy" jest powstanie alternatywnej formy przewodnika po mieście. Jak informuje fundacja, tytuł projektu odnosi się do konkretnych życiorysów zaproszonych do udziału osób, ale także w sposób symboliczny do wielorakich "twarzy" samego miasta jako społecznego organizmu. 

Swoja historię podczas spaceru opowiadał m.in. Marcin, przedstawiający, jak sam mówił, inne spojrzenie na doskonale wszystkim znany Pałac Kultury i Nauki. - Cała budowla mnie zupełnie nie interesowała. Najważniejsza była dla mnie antena, która jest na samej górze. Gdy przyjechałem tutaj 3 lata temu, do nowego miasta, w którym nigdy nie byłem, musiałem sobie znaleźć punkt orientacyjny. Ze względu na to, że mieszkałem na ulicy, piłem i budziłem się w różnych miejscach. Widziałem tę antenę i wiedziałem już gdzie jestem - wspomina. 


as tpd 1200.jpg
Dziś pomaga innym. Kiedyś sam potrzebował pomoc

Jak wygląda Warszawa oczami bezdomnych? Jakie są ich relacje z mieszkańcami? Jakie są ich drogi do trzeźwości? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Spacer z bezdomnymi"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 12.07.2017
Godzina emisji: 18.14

gs/mc

Czytaj także

Fryzjer z pasji: szczęście trzeba prowokować

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 00:34
- Urodziłem się 13 w piątek, a mój kochany tatuś zawsze mi powtarzał, że szczęście jest tuż obok nas i trzeba je łaskotać, by się uśmiechało. Ciągle trzeba je prowokować - mówi fryzjer Pan Jacek, bohater reportażu Ewy Szkurłat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka miłości, sztuka harmonii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 20:00
- Wygląda pan na człowieka szczęśliwego. Jak pan to robi? - pyta dziennikarka PR. - Do dzisiaj nie przestałem kochać żony. Nie wstydzę się do tego przyznać - odpowiada pan Kazimierz.
rozwiń zwiń