X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr to nie tylko scena i aktorzy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:30
Niewiele jest już teatrów, w których za kulisami kryją się wszystkie możliwe pracownie rzemieślnicze. Pozostały one jeszcze w Teatrze Polskim.
Audio
  • Teatr to nie tylko scena i aktorzy (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jean-Pierre Dalbéra/flickr/CC BY 2.0

Nie było to jednak oczywiste. Dyrektor teatru Andrzej Seweryn walczył o to, by nie zostały zlikwidowane, a teraz dba, by dobrze funkcjonowały. Można tu zrobić niemal wszystko, od kostiumów przez rekwizyty po skomplikowane ruchomych dekoracji. Jak wygląda życie pracowni teatralnych? Kto w nich pracuje?

– Oto park maszynowy stolarni. Tutaj wybitni stolarze budują parkiet do "Niezatańczonego tanga". Tutaj też będziemy robić kanapy, obijać ściany grubą tkaniną – opowiada Mirosław Metylski, kierownik pracowni tapicerskiej w Teatrze Polskim. – Kojarzy mi się to z Komedią Francuską. Tam, podobnie jak tutaj, wszystko robione jest na miejscu i jest na najwyższym poziomie – dodaje Andrzej Seweryn.

Jak duże zaplecze posiadają teatry, by wystawiać wymagające wizualnie spektakle? Ilu ludzi, oprócz aktorów i reżysera, pracuje nad tym, by sztuki prezentowały się wyjątkowo? O tym w reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze. Zapraszamy do słuchania.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Kulisy teatru"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 15.01.2018
Godzina emisji: 18.12

ml/mk

Czytaj także

Piłka nożna i teatr, czyli "Kibice" w Tatrze Żydowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 21:28
Ponad miesiąc temu trójka kibiców rozpoczęła próby do spektaklu realizowanego przez Teatr Żydowski. Idea była taka, by rozwiewać uprzedzenia i łamać stereotypy narosłe przez lata między dwiema społecznościami: kibiców i Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie roku 2017

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 04:00
Ostatnie w tym roku wydanie "Trójki pod Księżycem" było nietypowe.
rozwiń zwiń