X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zostać poliglotą?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 19:00
W czasach szkolnych Konrad miał kłopoty z nauką języków. Bez względu na to, jak dużo czasu poświęcał na naukę, efekty były mizerne.
Audio
  • Konrad Jerzak vel Dobosz uczy, jak zostać poliglotą (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PHENPHAYOM/Shutterstock.com

Dziś ten sam Konrad zna 14 języków, ciągle uczy się czegoś nowego, a jego życie zawodowe związane jest z tą właśnie pasją. Jak to możliwe? Co i kiedy zmieniło się w jego życiu? Dlaczego tak wielu z nas, mimo długoletniej nauki jakiegoś języka, nie potrafi w nim rozmawiać? Czy istnieje jakiś "magiczny" sposób?

– Często ludzie pytają mnie, ile znam języków. Mówię, że języki są dla mnie jak przyjaciele, ale jest pewien limit przyjaciół, których możemy mieć. Trzeba spędzać z nimi czas, żeby być na bieżąco. Z drugiej strony są i tacy, z którymi przez długi czas nie mamy kontaktu, ale gdy zadzwonią, pomożemy im od razu. Z językami jest tak samo. Jeśli policzyłbym, ilu języków się uczyłem, powiedziałbym, że trzydziestu. Niektórych się uczyłem, niektóre porzuciłem. W tej chwili staram się uczyć kilkunastu, przy czym bardziej powtarzam to, co potrafię. Języka można się szybko nauczyć, ale i szybko zapomnieć – mówi Konrad Jerzak vel Dobosz, bohater reportażu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Poliglota"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze
Data emisji: 25.04.2018
Godzina emisji: 18.13

ml/kw

Czytaj także

Sztuka wizualna dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 08:33
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteka został założony w Krakowie w 1980 roku z inicjatywy samego artysty jako "żywe archiwum" legendarnego Teatru Cricot 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie rodziny zapisane na taśmach

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 19:00
Daria Wereszczyńska z Warszawy miała 4 lata, kiedy jej tata wyjechał za granicę. Przez kilka lat wysyłała ojcu kasety magnetofonowe, na których opowiadała z mamą o swojej codzienności oraz tęsknocie. 
rozwiń zwiń