X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamiątki po Henryku Sienkiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 19:00
Jak to się stało, że osoba, która nie znała twórczości Henryka Sienkiewicza, zaczęła kolekcjonować pamiątki z nim związane?
Audio
  • Co kryje poznańskie Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza? (Reportaż/Trójka)
Portret Henryka Sienkiewicza autorstwa Kazimierza Pochwalskiego
Portret Henryka Sienkiewicza autorstwa Kazimierza PochwalskiegoFoto: Wikipedia/Domena publiczna

3. sienkiewicz_663x364_.jpg
Henryk Sienkiewicz - serwis specjalny Polskiego Radia

Co tak oczarowało Ignacego Mosia w książkach noblisty? Wreszcie - co zrobić z kolekcją pamiątek po ukochanym pisarzu, kiedy przestają mieścić się w mieszkaniu?

Zapraszamy na dźwiękową wizytę w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza w Poznaniu, po którym oprowadza Maria Niestrawska. W reportażu wykorzystano fragmenty gawędy Stanisława Tarnowskiego o "Ogniem i Mieczem” z archiwum Polskiego Radia.

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza w Poznaniu jest jednym z miejsc, które będzie można odwiedzić podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 


henryk sienkiewicz 1200 free.jpg
Henryk Sienkiewicz - tajemniczy czarodziej

Od 11 do 13 maja beneficjenci środków unijnych otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki funduszom europejskim. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

11 maja Ministerstwo Rozwoju zaprasza m.in. do zwiedzania kulisów Teatru Wielkiego w Łodzi. Zobaczyć będzie można przestrzenie, które na co dzień nie są dostępne dla widzów. Tym razem udostępniona zostanie pracownia digitalizacji, która powstała dzięki funduszom unijnym.

Inne projekty zaprezentujemy w naszych reportażach 8 i 10 maja. Więcej szczegółów o atrakcjach, które czekają na Państwa w najbliższej okolicy można znaleźć na stronie dniotwarte.eu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Moś to był ktoś"
Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze 
Data emisji: 30.04.2018
Godzina emisji: 18.17

Czytaj także

Zwykła rozmowa, która pomaga stanąć na nogi

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 18:30
– To było wyjątkowe – mówi była właścicielka agencji reklamowej. – W trakcie zwykłej rozmowy nagle zaczęłam rozumieć, kim jestem – dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać poliglotą?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 19:00
W czasach szkolnych Konrad miał kłopoty z nauką języków. Bez względu na to, jak dużo czasu poświęcał na naukę, efekty były mizerne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Chrzanowska – wzór do naśladowania

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 19:00
28 kwietnia w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki krakowskiej. To papież Jan Paweł II uważał, że powinna być wystawiona na ołtarze.
rozwiń zwiń