X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamperem przez Australię

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
Tadeusz i Ania, w wyniku represji politycznych w czasie stanu wojennego, wyemigrowali do Australii. Tu się zaklimatyzowali, tu dorastały ich dzieci i wnuki.
Audio
Tadeusz i Ania przy swoim Kamperze
Tadeusz i Ania przy swoim Kamperze Foto: foto: z archiwum bohaterów reportażu

Przez wiele lat marzyli o tym, aby móc zwiedzić całą Australię wzdłuż i wszerz, ale jak to w życiu bywa, zawsze były inne potrzeby. W końcu powiedzieli: "teraz albo nigdy"! Tadeusz i Ania, od roku są w drodze i realizują swoje wspólne marzenie.

– Kiedy powiedziałam bratu, że jedziemy w podróż dookoła Australii, wszyscy pukali się w głowę. Mówili nam: "zgłupieliście, na stare lata wszystko zamykacie i robicie coś takiego?". Moja siostra aż płakała, że coś nam się stanie. Odpowiedziałam jej, że w podróży będę bezpieczniejsza niż w domu – mówi Ania, bohaterka reportażu. – Jak tylko dotarliśmy do Australii, uznaliśmy, że musimy kupić sobie pojazd, który umożliwi nam podróżowanie. Po latach udało nam się kupić ten kamper i zdecydowaliśmy się na kilkuletnią podróż. Rok temu ruszyliśmy do Perth i tak dalej jedziemy – opowiada małżeństwo.

Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Polonus w Australii"
Autorzy reportażu: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak
Data emisji: 5.06.2018
Godzina emisji: 18.45

ml


Czytaj także

5500 km rowerem, czyli Indian Pacific Wheel Race

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 11:00
Kurier rowerowy z Wrocławia przemieżył Australię, a jakże, rowerem. Wystartował na zachodzie, a wyprawę zakończył w Sydney. Wszystko to w ramach Indian Pacific Wheel Race.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochać się w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 12:04
Michał Cessanis odwiedził wiele krajów, ale jego serce skradło państwo leżące w Azji. Dziennikarz postanowił napisać książkę o tym niesamowitym miejscu. 
rozwiń zwiń