Kamperem przez Australię

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:00
Tadeusz i Ania, w wyniku represji politycznych w czasie stanu wojennego, wyemigrowali do Australii. Tu się zaklimatyzowali, tu dorastały ich dzieci i wnuki.
Audio
Tadeusz i Ania przy swoim Kamperze
Tadeusz i Ania przy swoim Kamperze Foto: foto: z archiwum bohaterów reportażu

Przez wiele lat marzyli o tym, aby móc zwiedzić całą Australię wzdłuż i wszerz, ale jak to w życiu bywa, zawsze były inne potrzeby. W końcu powiedzieli: "teraz albo nigdy"! Tadeusz i Ania, od roku są w drodze i realizują swoje wspólne marzenie.

– Kiedy powiedziałam bratu, że jedziemy w podróż dookoła Australii, wszyscy pukali się w głowę. Mówili nam: "zgłupieliście, na stare lata wszystko zamykacie i robicie coś takiego?". Moja siostra aż płakała, że coś nam się stanie. Odpowiedziałam jej, że w podróży będę bezpieczniejsza niż w domu – mówi Ania, bohaterka reportażu. – Jak tylko dotarliśmy do Australii, uznaliśmy, że musimy kupić sobie pojazd, który umożliwi nam podróżowanie. Po latach udało nam się kupić ten kamper i zdecydowaliśmy się na kilkuletnią podróż. Rok temu ruszyliśmy do Perth i tak dalej jedziemy – opowiada małżeństwo.

Zapraszamy do słuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Polonus w Australii"
Autorzy reportażu: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak
Data emisji: 5.06.2018
Godzina emisji: 18.45

ml


Czytaj także

5500 km rowerem, czyli Indian Pacific Wheel Race

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 11:00
Kurier rowerowy z Wrocławia przemieżył Australię, a jakże, rowerem. Wystartował na zachodzie, a wyprawę zakończył w Sydney. Wszystko to w ramach Indian Pacific Wheel Race.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochać się w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 12:04
Michał Cessanis odwiedził wiele krajów, ale jego serce skradło państwo leżące w Azji. Dziennikarz postanowił napisać książkę o tym niesamowitym miejscu. 
rozwiń zwiń