Niejasne okoliczności śmierci radnego z Głogowa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 19:00
Czy jest możliwe, by pełen pasji społecznik, walczący z patologiami gospodarczymi radny z Głogowa, Paweł Chruszcz, popełnił samobójstwo? Jego najbliżsi i mieszkańcy Głogowa twierdzą, że to niemożliwe. Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. 
Audio
  • "Tajemnicza śmierć radnego". Reportaż o niejasnych okolicznościach śmierci Pawła Chruszcza (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Autorstwa/shutterstock.com

Zaginięcie Pawła Chruszcza w środę 30 maja zgłosiła jego żona. Radny nie wrócił do domu i nie odbierał telefonu. Jego ciało znaleźli koledzy wiele kilometrów od Głogowa. Jednemu z nich dwa dni przed śmiercią radny wysłał mapkę. – Zanim mi ją wysłał, prosił, żebym go z tego miejsca przywiózł, choć dobrze wiedział, że nie posiadam samochodu. Było to dosyć zaskakujące – opowiada jeden z rozmówców autora reportażu. 

Wojciech Wybranowski z tygodnika "Do Rzeczy", który opublikował wyniki redakcyjnego śledztwa prowadzonego w Głogowie, zwraca uwagę, że ani w samochodzie radnego, ani w pobliżu ciała nie znaleziono sprzętu wędkarskiego, choć Paweł Chruszcz wyjechał w środę rano najprawdopodobniej na ryby.

Czym zajmował się radny w swojej pracy? Na jakie okoliczności zwracają uwagę jego koledzy? Co zaskakuje, jeśli chodzi o konta zmarłego w portalach społecznościowych? Jakie trzy równoważne wątki są badane w śledztwie? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Tajemnicza śmierć radnego" 
Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji: 2.07.2018
Godzina emisji: 18.45

gs/ab

Czytaj także

Nie żyje głogowski radny Paweł Chruszcz. Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 18:21
Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana; dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić - poinformowała Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Ciało radnego Chruszcza znaleziono w czwartek po południu powieszone w lesie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Gruncie Rzeczy: zabójstwo Pawła Chruszcza

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 21:33
- Pierwszym wspomnieniem jest wyjazd na Marsz Niepodległości - mówił w audycji "W Gruncie Rzeczy" Sylwester Chruszcz. Brat zamordowanego radnego miasta Głogowa Pawła Chruszcza wspominał ich wspólne chwile, a także komentował sprawę zabójstwa swojego brata.
rozwiń zwiń