"Grecki rozdział" - reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2007 18:15
Prawdziwa historia o tym, jak cudowne wakacje mogą zmienić się w koszmar - kilkunastomiesięczny pobyt w greckim więzieniu.

Do księgarń trafiła właśnie książka Ryszarda Springera "Skazany za niewinność". Jest rok 2002. Ryszard Springer wraz z przyjaciółmi wyjeżdża na wakacje na Kretę - piękne, ustronne miejsce na wschodnim wybrzeżu, z dala od zatłoczonych turystycznych miejscowości. Jego pasją jest nurkowanie i podwodna fotografia. Jedna z takich wypraw kończy się nieoczekiwanym aresztowaniem - pod zarzutem nielegalnego poszukiwania i przymytu starożytnych dzieł sztuki.

Dziś w Trójce "Grecki rozdział" - reportaż Alicji Grembowicz

Czytaj także

Podróż do Indii

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Samotny wędrowiec” - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2009 18:15
Pan Stanisław - młodopolski z duszy, wolny i samotny. Urodził się we Francji, dzieciństwo spędził w Anglii i Niemczech. Do Polski przyjechał, mając 25 lat i nie znając języka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niobe z Czeczenii" - reportaż Wandy Wasilewskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2007 18:15
Reportaż o rodzinie Kamisy - Czeczenki, która podczas morderczej przeprawy przez "zieloną granicę" straciła trzy córki. Dziewczynki zmarły z chłodu i wyczerpania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wakacje wybieramy Grecję

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 16:30
Wakacje w Grecji kojarzą się ze słońcem i ateńskim Akropolem. W ostatnim czasie rozwija się... turystyka górska. Kryzysu nie powinniśmy się obawiać. - Dla nowicjusza najlepiej zacząć od wysp - poleca Ioannis Papadomichelakis, na co dzień zajmujący się promocją greckiej turystyki w naszym kraju.
rozwiń zwiń