Wspinaczka w szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 19:00
Manaslu w Nepalu to ósma góra świata. Dwie polskie podróżniczki – Monika Witkowska i Joanna Kozanecka – postanowiły się z nią zmierzyć.
Audio
Góra Manaslu w Nepalu.
Góra Manaslu w Nepalu.Foto: Valdis Skudre/Shutterstock

Szczyt Manaslu – nazywany przez miejscowych "Górą Ducha" – leży w Nepalu, w masywie Himalajów. Wyprawa na ośmiotysięcznik była też dla nich symboliczną wspinaczką dla niepełnosprawnej od urodzenia, 14-letniej Magdy Samoraj.

Wychodząc na "Górę Ducha" podróżniczki chciały zebrać pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla dziewczynki. Wysokość Manaslu – 8156 m n.p.m – to cel, który w przeliczeniu na złotówki był kwotą potrzebną na zakup niezbędnego dziewczynce pionizatora. Sprzęt już trafił do Magdy i bardzo pomaga jej w codziennym funkcjonowaniu.

**

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Góra Ducha"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 17.01.2019
Godzina emisji: 18.45

kw/mk

Czytaj także

Czy możliwy jest posiłek z dala od smartfona?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 19:00
Telefony komórkowe kradną nam czas. Czas spędzony ze znajomymi, z rodziną. Nie widzimy siebie i nie słyszymy. Większość naszej uwagi skupiona jest na naszych ukochanych smartfonach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o zdrowie Marysi

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 19:00
Marysia Mituła, córka naszego radiowego kolegi, jest podopieczną Fundacji Siepomaga.pl – organizacji pożytku publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa, jakiej nikt nie poznał

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 19:00
Warszawskie studio kreatywne Pictureworks, specjalizujące się w produkcji doświadczeń wirtualnej rzeczywistości, postanowiło pokazać przy użyciu technologii VR (ang. virtual reality) jak wyglądałaby Warszawa, gdyby nie wybuchła II wojna światowa.
rozwiń zwiń