X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa droga byłych skazanych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 19:00
Gdy byli skazani wychodzą na wolność, są zagubieni, nie wiedzą, od czego zacząć nowe życie. Nie mają pracy, często też dachu nad głową. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi w Lublinie Stowarzyszenie Postis ze swoim projektem "Nowa droga".
Audio
  • Byli więźniowie na nowej drodze (Reportaż/Trójka)
Droga św. Jakuba
Droga św. JakubaFoto: Gena Melendrez/Shutterstock.com

To propozycja dla młodych osób opuszczających więzienia – mogą oni wyruszyć w pieszą podróż z plecakiem – 900 lub 350 km szlakiem św. Jakuba – w towarzystwie opiekuna. Idą we dwójkę, rozmawiają…

Po powrocie młody człowiek nie jest zostawiany sam sobie – może wziąć udział w szkoleniu, które realnie pomaga w zdobyciu nowej pracy. Program "Nowa droga" działa od 2013 roku i przynosi wspaniałe owoce.

Reportaż opowiada o tym, jak wygląda piesza podróż i jak zmienia się życie byłych skazanych po powrocie z więzienia. Jakie są oczekiwania i nadzieje osób wychodzących na wolność? Co daje udział w projekcie? O swoich doświadczeniach opowiadają więźniowie i ich opiekunowie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Nowa droga"
Autorka reportażu: Agnieszki Furtak-Bilnik
Data emisji: 19.04.2019
Godzina emisji: 18.41

fbi/mk

Czytaj także

Czy jesteśmy w stanie ochronić nasze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:18
Pacjentów psychiatrycznych wśród dzieci i młodzieży jest coraz więcej. Brakuje natomiast pieniędzy i lekarzy tej specjalizacji. To między innymi z tego powodu zamykane są kolejne szpitalne oddziały.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostra Michaela Rak: trzeba być dla człowieka w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:00
W 2008 roku przeprowadziła się do Wilna i podjęła się niemal niewykonalnego zadania budowy pierwszego i jedynego, jak do tej pory, stacjonarnego hospicjum na Litwie.
rozwiń zwiń