X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom daleko od domu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 19:00
Kiedy w 1974 roku w Filadelfii (Pensylwania), zawiązano unikalne partnerstwo zespołu szpitali dziecięcych oraz firmy McDonald’s, nikt z uczestników nie wyobrażał sobie, że marzenie o "domu daleko od domu" dla rodzin poważnie chorych dzieci, rozwinie się i stanie się międzynarodowym fenomenem.
Audio
  • Praca wolontariuszy dla chorych dzieci i ich rodziców (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Lekarze zaangażowani wtedy we współpracę chcieli stworzyć miejsce, w którym rodzice chorych dzieci będą mogli być z nimi w szpitalach i wspierać je emocjonalnie. Od  2002 roku fundacja działa w Polsce. Trzy lata temu wybudowała dom dla rodziców chorych dzieci przy szpitalu w Krakowie. Dzięki niej niedawno oddana do użytku Klinika Pediatrii Uniwersytetu Medycznego ma wyposażenie, dzięki któremu sytuacja rodziców chorych dzieci jest łatwiejsza. Fotele przy łóżkach, dobrze wyposażone kuchnie i wsparcie dziesiątek wolontariuszy. Wielu z nich było pacjentami szpitali dziecięcych. Teraz fundacja przygotowuje się do nowej inwestycji, czyli domu dla rodziców dzieci leczonych w Klinice Pediatrii w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W symbiozie"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 29.07.2019
Godzina emisji: 18.44

Czytaj także

Wyjść na porządnego obywatela

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 19:00
Podziemie było szkołą obywatelskiego działania, które zaprocentowało w przyszłości, bo wychowało ludzi zaangażowanych społecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowe życie twierdzy". Czym przyciąga Srebrna Góra?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 19:05
Pięknie rozwija się najwyższa twierdza górska w Europie, Srebrna Góra, a także okoliczne forty, które przyciągają rzesze turystów. Są też plany budowy kolejki gondolowej na przepiękną Srebrną Górę. W gminie zamieszkali architekci, miłośnicy historii. Ich działania czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym, a plany są wielkie…
rozwiń zwiń