X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po drugie, nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 19:00
Na pierwszy rzut oka nie widać po nich, że są bezdomni. A jednak w Warszawie jest mnóstwo młodych ludzi, którzy nie mają gdzie spać, za co żyć. Od 8 lat pomaga im Fundacja "Po DRUGIE".
Audio
  • Na pomoc wykluczonej młodzieży (Reportaż/Trójka)
Zajęcia plastyczne w fundacji Po DRUGIE
Zajęcia plastyczne w fundacji "Po DRUGIE"Foto: Hanna Bogoryja Zakrzewska

Fundacja "Po DRUGIE" pomaga młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią, bezradnością. Oferuje możliwość zakwaterowania w mieszkaniach treningowych oraz hostelach i pomoc specjalistów. Za swoją działalność otrzymała: GRAND PRIX w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową w stolicy oraz pierwsze miejsce w kategorii "pomoc społeczna" (S3ktor 2012) za projekt "Gdy zostanę MAMĄ/TATĄ". Teraz ruszył projekt "Mistrz Świata", czyli zbieranie historii osób, które dziś wiodą dobre, spokojne życie, choć ich przeszłość mogła wskazywać, że będzie zupełnie inaczej.

– Często bardzo źle interpretujemy zewnętrzne objawy ich trudności. Powiem to wprost – jeżeli w tramwaju, w autobusie nocnym widzimy pijaną młodzież, dziewczyny, które wyglądają wulgarnie, to zanim się ich skrytykuje, pomyśli "nic z nich nie będzie", "co to za śmiecie", warto zastanowić się, co to spowodowało, jak my jako społeczeństwo, zawiedliśmy tych ludzi – mówi Elżbieta Szadura- Urbańska, psycholog.

Jak fundacja zmienia życie swoich podopiecznych? Jak radzą sobie w swoim nowym, samodzielnym życiu?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Od nowa"
Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 18.45

kr

Czytaj także

Warszawski D.O.M. dla bezdomnych i odrzuconych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 19:00
- Mam takie jedno życzenie. Chciałbym, żeby wszyscy włodarze tego miasta na jedną noc zostawili w domu wszystkie dokumenty, pieniądze i po prostu wyszli na ulice. Spotkajmy się na Grójeckiej 20b, niech opowiedzą mi, co oni przeżyli - mówi jeden z podopiecznych Fundacji "Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M.".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noclegownie dla bezdomnych – zimowe centrum pomocy potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 08:00
Niskie temperatury dają się we znaki osobom bezdomnym. W sobotę zmarło 6 osób z powodu wychłodzenia. Łódzkie Towarzystwo im. św. Brata Alberta pracuje na pełnych obrotach, by pomóc osobom, które nie mają dachu nad głową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
rozwiń zwiń