X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakulisowe życie Parku Łazienkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 19:00
Przechadzając się po Parku Łazienkowskim, podziwiając go, nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pracy wkładają w jego kształt pracownicy: ogrodnicy, ornitolodzy, architekci pejzażu.
Audio
  • Tajemnice Ogrodu Łazienkowskiego (Reportaż w Trójce)
Pałac Na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Pałac Na Wyspie w Łazienkach Królewskich w WarszawieFoto: PAP/Jan Morek

To praca koncepcyjna, rozłożona na lata, wymagająca wyobraźni, wiedzy historycznej i przyrodniczej. Będzie to opowieść o tym, dlaczego obsadza się klomby w Łazienkach pastelowymi kwiatami, jaką nazwę będzie nosił przyszłoroczny tulipan-sadzonka, do kupienia przez odwiedzających, kto namówił pawie na ucieczkę z Ogrodu.

– Darczyńca w zeszłym roku ofiarował nam pawicę. Już po dwóch tygodniach okazało się, że jest to pawica bardzo temperamentna. Bardzo szybko zaaklimatyzowała się i zdominowała pawie, które żyją w naszym parku. Któregoś pięknego wieczoru postanowiła, że wymknie się z Łazienek na przechadzkę i dosłownie namówiła pozostałe pawie na eskapadę. Przechadzały się ulicą Bakalarską, ale na szczęście wróciły – opowiada jedna z pracownic parku.

Jakie barwy kwiatów są najbardziej "łazienkowskie"? Jak ogrodnicy parku radzą sobie z coraz częstszym brakiem deszczu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "O czym szumią drzewa? Opowieść o Parku Łazienkowskim" 
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 19.09.2019
Godzina emisji: 18.42

Czytaj także

Mur, który nie dzieli

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 19:00
Jest pewien mur na warszawskiej Pradze ozdobiony autografem Zinedina Zidana, kiedyś znanego francuskiego piłkarza, obecnie trenera Realu Madryt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia z latarnią morską w tle

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:00
Inżynier, fizyk i podróżnik Stefan Jacek Michalak (mieszkający od czterdziestu lat w Kanadzie) w 2001 roku kupił i wyremontował latarnię morską w Gdańsku-Nowym Porcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto może adoptować psa ze schroniska?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 19:00
Bohaterka reportażu chciała adoptować psa ze schroniska. Jak przyznaje w rozmowie z Urszulą Żółtowską-Tomaszewską mimo kolejnych wizyt w schronisku nie umożliwiano jej spacerów z wybranym psem. Pierwsze wspólne wyjście w towarzystwie wolontariuszy, opiekujących się zwierzęciem, odsuwano o kolejne tygodnie…
rozwiń zwiń