Walka nie tylko na boisku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:00
Polska reprezentacja amp futbolu wygrała niedawno Amp Futbol Cup 2019 – ósmą edycję międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla osób po amputacji kończyn.
Audio
Amp Futbol Cup 2015
Amp Futbol Cup 2015Foto: shutterstock.com/MediaPictures.p

W finale pokonała Rosję 3:2. Za rok piłkarze wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Krakowie. Właśnie rozpoczynają przygotowania. Z jakim nastawieniem? Z jakimi marzeniami? O swojej codziennej walce, nie tylko na boisku, opowiadają m.in.: Przemysław Świercz, Adrian Stanecki i trener Marek Dragosz.

– Amp futbol to z jednej strony forma rozrywki, a z drugiej rehabilitacja poprzez sport. Oswoiliśmy się z osobistymi pytaniami o to, co się nam przydarzyło. Chętnie się tym dzielimy, żeby pokazać, co przeżyliśmy i stanąć z powrotem na nogi, żyć normalnym życiem – mówi członek polskiej reprezentacji amp futbolu, Adrian Stanecki.

– Jest dużo gratulacji, dużo informacji, że Amp Futbol Cup to wspaniały turniej, że reprezentacja Polski powinna się od nas uczyć tego jak grać. Bardzo dziękuję za te komentarze, natomiast jestem daleki od tego, żeby porównywać ze sobą te dwie reprezentacje. Oni są swoim zespołem, my swoim – podkreśla Przemysław Świercz, kapitan drużyny.

Czy nasi bohaterowie lubią z siebie żartować? Jakie reguły rządzą podczas meczu amp futbolu i czym różnią się one od rozgrywek "dwunożnych" piłkarzy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Zwycięzcy"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 7.10.2019
Godzina emisji: 18.45

kr

Czytaj także

Mur, który nie dzieli

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 19:00
Jest pewien mur na warszawskiej Pradze ozdobiony autografem Zinedina Zidana, kiedyś znanego francuskiego piłkarza, obecnie trenera Realu Madryt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku. Poświęcenie w imię siostrzanej miłości

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 19:00
– Zawsze miały bardzo silną wieź, nawet wspólnych znajomych, co zawsze mnie dziwiło, bo jest między nimi 5 lat różnicy. Cieszyłam się z tego, ale i dziwiło mnie to. Nie widziałam innego takiego rodzeństwa – wspomina mama bohaterek reportażu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakulisowe życie Parku Łazienkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 19:00
Przechadzając się po Parku Łazienkowskim, podziwiając go, nie zdajemy sobie sprawy jak wiele pracy wkładają w jego kształt pracownicy: ogrodnicy, ornitolodzy, architekci pejzażu.
rozwiń zwiń