X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Misja: czysty Gocław

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 18:59
Zaczęło się od tego, że siedzieli w kawiarni i narzekali na zaśmiecone tereny na warszawskim osiedlu Gocław. Potem stwierdzili, że dość narzekania…
Audio
  • Sprzątanie świata – myśl globalnie, działaj lokalnie (Reportaż/Trójka)
Grupa sprzątająca Gocław
Grupa sprzątająca Gocław Foto: Gocławskie Czyściochy

Idą sprzątać: okolice jeziora Balaton, Mostu Siekierkowskiego czy okoliczne parki. I robią to do dziś. Wyposażeni w rękawice i pojemniki zebrali już około 250 worków śmieci. – Nasza akcja zaczęła się dość nietypowo, bo większość zaczyna się spontanicznie i każdy bierze swoje worki i rękawiczki. U nas udało się to zorganizować bardziej profesjonalnie. Może to też był taki pierwszy sukces. Udało nam się zebrać worki z różnych instytucji, tak samo było z rękawiczkami. Mieliśmy kontakt z zielenią miejską, udało nam się zorganizować wywóz śmieci. To bardzo duży problem dla nowych akcji, które nie wiedzą, gdzie "uderzyć", w jaki sposób to przygotować. Mieliśmy także wsparcie lokalnych mediów – przyznaje Paweł Łokietek, jeden z organizatorów. 

Jaka idea przyświeca osobom angażującym się w sprzątanie swojej okolicy? – Jest taka myśl, żeby przyczynić się do tego, żeby było czyściej. Chcemy pokazać dzieciom taką inicjatywę, żeby zobaczyły, że to jest ważne  – dodaje rozmówca Romy Leszczyńskiej.

Organizatorom sprzątania udało się także zdobyć sponsorów i dlaczego było to istotne w kontekście postrzegania akcji? Czy miejsca, które wydają się czyste, wolne od śmieci, faktycznie takie są? Jak wpływać na zmniejszenie ilości śmieci wokół nas? Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Gocławskie czyściochy"
Autorka reportażu: Roma Leszczyńska
Data emisji: 15.10.2019
Godzina emisji: 18.45

gs/mk

Czytaj także

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:00
Na promenadzie w Gdyni każdego wczesnego ranka ludzie biegają, korzystają z siłowni na świeżym powietrzu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice salamandry

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 19:00
Pan Jan badaniem zwyczajów salamander zajmuje się już 10 lat. Wielokrotnie spotyka na swej drodze te same osobniki i nadaje im imiona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio "Znad Wilii" – Polska w litewskim eterze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:00
Od 27 lat na Wileńszczyźnie można słuchać jedynego polskiego radia na Litwie – Radia "Znad Wilii.
rozwiń zwiń