X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem. "Wspólny świat"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 19:05
Stowarzyszenie "Wspólny świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Lightspring

Obejmuje wsparciem prawie 200 osób z terenu Białej Podlaskiej oraz północnej części województwa lubelskiego.

Organizacja zatrudnia ponad 100 wykwalifikowanych specjalistów. Współpracuje aktywnie z ośrodkami we Francji i na Białorusi oraz białoruskim ministerstwem edukacji. Działa aktywnie w organizacji Autyzm-Polska zrzeszającej ponad 60 podmiotów z Polski, a od 2019 jest w komisji rewizyjnej tej organizacji. W Białej Podlaskiej buduje Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

– To już jest kilkanaście lat działalności stowarzyszenia, które powstało w 2007 roku. To już jest pewnego rodzaju marka. Mieszkańcy Białej Podlaskiej na hasło "Wspólny świat" od razu wiedzą, że pomagamy dzieciom z autyzmem, wspieramy ich rodziny i budujemy pierwsze w Polsce centrum pomocy osobom z autyzmem – mówi jedna z założycielek stowarzyszenia.  

Tak ogromne przedsięwzięcie - obejmujące budowę mieszkań treningowych, szkoły, przedszkola oraz miejsc rekreacji i rehabilitacji – wymaga wielkich nakładów finansowych. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Wspólny świat"
Autorka reportażu: Jakub Tarka 
Data emisji: 14.01.2020
Godzina emisji: 18.43

kw

Czytaj także

Historia sąsiedzka płotem podzielona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:59
Mieszkańcy ulicy Odkrytej na warszawskim Tarchominie przez dwadzieścia lat, czyli od czasu powstania osiedla, skracali sobie drogę do pobliskiego przystanku, skacząc przez płot i przechodząc przez teren sąsiadów z Książkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyna taka akcja w roku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 19:00
Reportaż o "Świętach bez granic" to podróż po wieloletniej historii Trójkowych licytacji świątecznych, podczas których Słuchacze mogą wspomóc Fundację Świętego Mikołaja i tych najbardziej potrzebujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po przeszczepie serca. Historia Krzysztofa Machajka

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 19:03
– Mam świadomość, że bez gestu tej rodziny dawno już bym nie żył. Spłacam ten dług – mówi Krzysztof Machajek, który 20 lat temu otrzymał nowe serce od nieznanej mu kobiety. 
rozwiń zwiń