Połączeni między pokoleniami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 19:00
Imprezy w najmodniejszych klubach tanecznych, wyjazdy na festiwale muzyczne czy praca na planie filmowym – od dziewięciu lat Paulina Braun łączy pokolenia w ramach Dancingu Międzypokoleniowego.
Audio
  • Jak młodzi motywują seniorów do aktywności (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Młodsi i starsi tańczą razem na parkiecie, nawiązują się między nimi przyjaźnie. Kiedy trzy miesiące temu na horyzoncie pojawił się koronawirus, grupie groził rozpad.  Przez dziewięć lat pracowałam nad tym, by wyciągać seniorów z mieszkań. Poznawałam ludzi, integrowałam ich. Robiłam wszystko, co w mojej mocy, by seniorzy nie byli samotni, by poznawali świat, różne miejsca. A nagle moim najważniejszym celem jest to, by seniorzy zostali w domu, byli bezpieczni i mieli ze sobą kontakt… – mówi Paulina.

Aby grupa nie straciła ze sobą kontaktu, Paulina zaczęła uczyć seniorów nowych technologii. Okazało się, że niektórzy, chcąc skomentować jakiś post na Facebooku, najpierw przygotowują sobie tekst na kartce papieru. Innym wysłanie maila zajmuje dwa dni. Ale są już pierwsze sukcesy. Grupa odbyła wideorozmowę podczas wielkanocnego śniadania, a w dniu 84. urodzin pana Eryka znajomi z Dancingu odśpiewali mu "Sto lat". Ci najodważniejsi zdecydowali się na  prowadzenie relacji na żywo na Instagramie. Do grupy dołączyli także silver influencerzy, m.in. bloger modowy Jan Adamski. 

*** 

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Połączeni"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 8.06.2020
Godzina emisji: 18.13

Czytaj także

Seniorzy i juniorzy odkrywają razem piękno świata

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 18:17
– Pewnego pięknego dnia dostałam list z Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" z informacją, że zostaliśmy wytypowani jako jedna z pięciu szkół, w której chcieliby oni wypróbować pomysł współpracy seniorów z młodymi ludźmi. Pomyślałam "o, to będzie ekstra" – mówi dyrektor szkoły Katarzyna Cukierska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opaska, która ratuje życie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 19:00
Na początku września w Lublinie ruszył nowatorski program – 400 seniorów otrzymało opaskę monitorującą ich funkcje życiowe.
rozwiń zwiń