Wyzwania dziennikarskie w Stanach Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 14:30
Redaktor Marek Wałkuski od 18 lat jest korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie. Jako jeden z nielicznych dziennikarzy posiada prestiżową akredytację Hard Pass, która umożliwia mu nieograniczony wstęp do Białego Domu. 
Marek Wałkuski
Marek WałkuskiFoto: mat. prywatne

Z pewnością ułatwia to codzienną pracę związaną z relacjonowaniem m.in. niedawnych wyborów prezydenckich. 


Marek_Wałkuski_fot_Aleksandra_Baszun.jpg
Marek Wałkuski o napadach na banki

 Akredytacja, którą posiadam, pozwala mi wchodzić na teren Białego Domu w zasadzie kiedy tylko chcę. Jestem członkiem grupy dziennikarzy zagranicznych, którzy są w tak zwanej rotacji przy prezydencie. Jeśli jest jakaś ważna konferencja prasowa czy spotkanie prezydenta w Gabinecie Owalnym, to taka grupa, dla pozostałych dziennikarzy w USA i na świecie, to wydarzenie relacjonuje. Jestem pierwszym polskim dziennikarzem w historii, który taką możliwość ma  opowiada Marek Wałkuski.


Posłuchaj
13:47 PR3_MPLS 2020_11_24-14-15-14.mp3 Jak wygląda praca polskich korespondentów w USA? (Reportaż/Trójka)

 


Czy Donald Trump chętnie spotyka się z dziennikarzami? Dlaczego kiedyś korepondenci nosili dwa zegarki? Czy dziennikarze amerykańscy są w uprzywilejowanej sytuacji w stosunku do koleżanek i kolegów po fachu z innych krajów? O wyzwaniach dziennikarskich mówią w reportażu także: 

  • Małgorzata Kałuża – korespondentka Polskiego Radia w Nowym Jorku; 
  • Zuzanna Falzmann – wieloletnia korespondentka polskich mediów w USA;
  • Wojciech Cegielski – dziennikarz Informacyjnej Agencji Prasowej, wielokrotnie relacjonujący wybory w Stanach Zjednoczonych.

***

Tytuł reportażu: "Z mikrofonem w Białym Domu" 
Autor: Antoni Rokicki
Data emisji: 24.11.2020
Godzina emisji: 14.15

Czytaj także

"Obie strony zrobiły wszystko, żeby zmobilizować twardy elektorat". Prof. Dadak o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 20:23
- Trump zyskał wizerunek, osoby, która walczy o interes przeciętnego obywatela. Elity w większości są po stronie Bidena - mówił w programie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Dadak, ekonomista z Hollins University w stanie Wirginia. W audycji sytuację w Stanach Zjednoczonych relacjonował Wojciech Cegielski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przerwać oszustwo". Tysiące ludzi na marszu poparcia dla Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 04:00
Tysiące zwolenników Donalda Trumpa protestowało w Waszyngtonie przeciwko uznaniu Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Uczestnicy manifestacji twierdzili, że głosowanie zostało sfałszowane. Prezydent Trump pozdrowił uczestników z okna limuzyny, ale nie wypowiedział się publicznie.
rozwiń zwiń