Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 18:10
Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: PxHere.com

Posłuchaj
11:09 PR3_MPLS 2021_05_05-17-44-48_miłość_na_odległość.mp3 Miłość na odległość (Reportaż/Trójka)

 

"Miłość to nie turystyka" 

"Miłość to nie turystyka" – tak nazywa się grupa dyskusyjna założona na jednym z portali społecznościowych. Po roku działalności profil zrzesza blisko pięćdziesiąt tysięcy osób z całego świata. To pary, które w wyniku pandemicznych obostrzeń nie mogą spotkać się na żywo, o czym w reportażu opowiedziała Urszula, której partner Martin mieszka w Estonii. – Nie wiem, kiedy się zobaczymy. W związku z zamkniętymi granicami nie możemy do siebie pojechać. Wiem, że nie jestem w tej sytuacji sama. Rozłąka spotyka wiele osób. Czasami sobie z tym jednak nie radzę. Zdarza mi się płakać. Tłumaczę sobie wtedy, że to sytuacja, na którą nie mam wpływu i nie mogę się martwić i denerwować. Na szczęście jest telefon i możliwość wysłania do siebie wiadomości – mówi bohaterka reportażu.

Kochać na odległość

W podobnej sytuacji są tysiące osób na całym świecie. – Każdego dnia dochodzi kilka nowych osób, od Chin przez Brazylię po Islandię. Chcemy pokazać, że miłość w tych czasach jest trudna, a osoby w takich związkach nie podróżują dla przyjemności. Wiele z nich pokonuje setki kilometrów po to, by móc zobaczyć się z osobą, którą kochają. Zamknięte granice wiążą się też z drastycznymi przypadkami, kiedy osoby nie mogły zobaczyć się z umierającymi partnerami  opowiadała założycielka grupy. 

***

Tytuł reportażu: Miłość na odległość
Autorka reportażu: 
Antoni Rokicki 
Data emisji:
05.05.2020
Godzina emisji: 
17.44

zch


Czytaj także

Podcast, który pomaga przetrwać pandemię [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:00
Pandemia trwa ponad rok. Ludzie przeżywają lęki, cierpią na samotność i brak kontaktów z bliskimi. Dwie energiczne, wrażliwe społecznie kobiety wpadły na pomysł, jak pomóc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż "Nick na przekór pandemii" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 18:00
Nick Sinckler to amerykański wokalista, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce i rozwija karierę muzyczną. Trzy lata temu wydał debiutancki album "11 x 11"  – płytę w pełni polskojęzyczną. Czas pandemii był dla niego, jak dla wielu muzyków, wielkim sprawdzianem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wspólnym kawałku ziemi. Ogrody społeczne [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 17:57
W wielu miastach w Europie i w Polsce powstają tzw. ogrody społeczne. Na wspólnym kawałku ziemi tworzący nieformalne grupy mieszkańcy, ale także stowarzyszenia czy instytucje razem sieją i uprawiają warzywa. Takie projekty wyzwalają energię społeczną i integrują lokalną społeczność. Edukują, przyciągają całe rodziny do wspólnego uprawiania ogródka. 
rozwiń zwiń