Z muzyką przez korki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 11:35
- Lewą ręką trzymam kierownicę, prawą ręką kornet i trąbię. Ludzie reagują rewelacyjnie. Pokazują, żeby odkręcić okno - opowiada pan Szymon Walewski.
Audio

Pan Szymon Walewski jest lekarzem rodzinnym. Cały wolny czas poświęca zaś muzyce. Gra na puzonie w Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie. Bohater reportażu jest znany z tego, że ćwiczy w każdych okolicznościach.

Do auta zabiera ze sobą, na wypadek korków, kornet, mały instrument podobny do trąbki. Nie raz zdarzało mu się muzykować w pracowni rentgenowskiej.

Wraz z orkiestrą pan Szymon koncertował nie tylko w kraju, ale również za granicą, między innymi we Włoszech, Bułgarii, Czechach, Ukrainie, Chinach, Nowym Jorku, Malezji. Swoją pasją zaraził też czwórkę swoich dzieci. Troje gra już w orkiestrze, czwarte sześcioletnie też się do niej przymierza. Każdą wolną chwile spędzają na wspólnym muzykowaniu.

Aby wysłuchać reportażu Doroty Bonieckiej-Górny "Muzyczna rodzina", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boskie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!

 

(pg)