X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatralny "Azyl"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 17:00
- Jesteśmy po to, by sobie wzajemnie pomagać. Przez sztukę, przez teatr – mówi Andrzej Antczak, aktor i reżyser prowadzący inowrocławską młodzieżową grupę teatralną. Zapraszamy do wysłuchania trójkowego reportażu.
Audio

- Nasze gimnazjum ma opinię najgorszego w mieście.  W mojej klasie są recydywiści z opieką kuratorską  - opowiada jedna z członkiń grupy "Azyl". – Ale to nie są źli ludzie.  Nie ćpają dla zabawy, lecz po to, by zapomnieć, że nie mają żadnych perspektyw.  A ja mam swój "Azyl". On daje mi radość i nadzieję na przyszłość.

- Miałam naprawdę trudny moment w życiu. Praktycznie nie wychodziłam z domu - wspomina inna. – To ludzie z "Azylu" mnie uratowali. Po prostu przyjechali i mnie z tego wyciągnęli.

Grupa działająca przy inowrocławskim gimnazjum im. Marii Konopnickiej jest bowiem czymś więcej niż tylko młodzieżowym zespołem teatralnym. To jedna wielka rodzina, wspólnie szukająca radości i harmonii w bardzo trudnych realiach społeczno-ekonomicznych. Ludzie dzielą się tu swoimi pasjami: muzycznymi, plastycznymi czy literackimi; pomagają sobie w nauce; wspólnie spędzają czas wolny bez alkoholu i narkotyków.

I, co mniej istotne, znajdują ekspresję dla swoich problemów, marzeń, zawiedzionych nadziei. Ich najnowszy spektakl to "Creeps" - historia sfingowanego castingu na prezenterkę programu telewizyjnego. W finale trzy kandydatki dowiadują się, że cała sytuacja była po prostu cynicznym żartem. Czy nie oddaje to trafnie sytuacji najmłodszego pokolenia w Polsce?

Reportaż "Azyl" przygotowała Ewa Michałkowska.

/


Czytaj także

Kosmiczna lekcja

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 18:59
Uczniowie jednej z płockich szkół wzięli udział w nietypowym wydarzeniu edukacyjnym. Dzięki najnowszym technikom mogli bezpośrednio porozmawiać z astronautami przebywającymi na okołoziemskiej orbicie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hip hop narodził się z buntu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 12:30
Choć jego genezę stanowi protest przeciwko białemu społeczeństwu USA lat 70., w założeniu nie ma w sobie agresji. Uczy za to jedności i dzielenia się pasją.
rozwiń zwiń