X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi przedsiębiorcy zmieniają świat

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 12:10
- Szukanie pracy to bierność, aktywnym zajęciem jest robienie własnego biznesu. Nawet jeśli on nie wyjdzie, to te doświadczenia umożliwiają myślenie całościowe, później pozwalają osiągnąć coś więcej – mówi jeden z bohaterów reportażu Joanny Bogusławskiej "Przedsiębiorcy".
Audio

Wielu młodych ludzi po studiach bezskutecznie poszukuje pracy. Bohaterowie  reportażu Joanny Bogusławskiej postanowili wziąć sprawy we własne ręce i założyć własne małe biznesy, żeby zdobywać doświadczenie. Dzisiaj skończenie dobrych studiów, ani praktyki zagraniczne nie gwarantują pracy. Nie można jednak być biernym. - Omawialiśmy na wykładzie zawody przyszłości i okazało się, że jest taki zawód jak konsultant ślubny, zaczęłam o tym czytać. Wesela zainteresowały mnie na tyle, że postanowiłam to zrobić – opowiada jedna z bohaterek reportażu. Doświadczenie zdobywała w USA podczas studenckich praktyk. Po powrocie  pomyślała o firmie, zaczęła od prowadzenia bloga o ślubnej pracowni, później wstąpiła do sieci franchisowej i z powodzeniem odnalazła się na rynku ślubnym.

- Młodzi ludzie nie są roszczeniowi, nie przychodzą z myślą, że im się należy, tylko wykorzystują możliwości, które im stwarza rynek pracy. Wiadomo, że przede wszystkim oni muszą zawalczyć o pieniądze. Wiedzą, że to sprzedanie siebie: swojego pomysłu, swojej firmy, swojej osobowości. Oni umieją się już chwalić, czego nie potrafią starsi ludzie - tłumaczy Danuta Korczak-Żydaczewska z zespołu do spraw współpracy z przedsiębiorcami.

Jak odnaleźć się na rynku pracy po studiach i próbować sił we własnym biznesie, dowiesz się słuchając całego reportażu "Przedsiębiorcy".

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(ed)

Czytaj także

Dobre studia = dobra praca? Niekoniecznie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 08:40
Biotechnologia, rehabilitacja, a może informatyka? Wybór studiów, po których jest gwarancja pracy, wcale nie jest łatwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Tu ją znajdziesz!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2011 08:22
Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia stworzył raport i wytypował branże, które będą zatrudniać w pierwszym kwartale 2012 roku. Sprawdź czy masz szansę.
rozwiń zwiń