X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mama mnie uczy tabliczki mnożenia

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 09:45
Przyjemniej jest siedzieć z książką przy stole w kuchni czy w szkolnej ławce? Zbadaliśmy, na czym polega idea domowego nauczania i co dzięki niej dzieci zyskują, a co tracą.
Audio
Mama mnie uczy tabliczki mnożenia
Foto: fot.Katarzyna Odyniec

We wrześniu Nina Michalak rozpoczęła edukację domową córek - dziewczynek w wieku 5 i 6 lat - oraz edukację przedszkolną 3-latki. Pomaga jej w tym jej bratowa Katarzyna Odyniec, która uczy także swoją córkę Różę.

Taką formę nauczania dzieci Panie zaplanowały już w czasie studiów. - Zorientowałam się wtedy, że szkoła nie oferuje tego, co chciałabym dać mojemu dziecku: nauki myślenia, swobodnego poznawania świata i rozwijania własnej twórczości - mówi Nina Michalak. Przyznaje jednak, że trudno jest jej zaplanować, jak taka edukacja miałaby wyglądać w przyszłości.

Aby legalnie uczyć dziecko w domu, należy wybrać się z nim na badania do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a następnie napisać wniosek do dyrektora szkoły. Takie dzieci przystępują co parę miesięcy do testów przygotowywanych przez szkołę, aby pod koniec roku otrzymać świadectwo.

Bywa też tak, że dzieci nudzą się w szkole, bo tak dobrze radzą sobie z programem. W takiej właśnie sytuacji na domową edukację zdecydowali się Agnieszka i Jerzy Potoccy. - W tej chwili nasza córka uczy się trzy-cztery dni w tygodniu, po dwie-trzy godziny dziennie. Mimo to wydaje nam się, że wie więcej - mówi uczący tata.

Często podnoszony jest argument, że dzięki nauce w klasie dzieci mogą nawiązać sporo nowych przyjaźni. - Najlepszy rozwój społeczny otrzymuje się w rodzinie - ripostuje Nina Michalak.

Reportaż "Mama mnie uczy" przygotowała Joanna Bogusławska.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

 

usc

Czytaj także

Polsko-tanzańska miłość

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 09:22
W domu Agnieszki i Salima ścierają się dwa charaktery i dwie kultury: polska i tanzańska. Okazuje się, że najwięcej powodów do konfliktu przysparzają… banany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reksiów może być tysiąc, Baltic jest tylko jeden

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 10:06
Historia uratowania psa dryfującego na krze obiegła dwa lata temu cały świat. Zwierzak nie tylko został ocalony w dramatycznej akcji ratunkowej, ale otrzymał nowy, nietypowy dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańczy dzięki sile woli

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 10:14
Rafał Urbacki nie ma czucia w nogach od połowy ud do czubków palców. Mimo to chodzi i … tańczy, i to wcale nie na wózku inwalidzkim.
rozwiń zwiń