X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serce dla kota

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 15:00
- Kotom życzę wszystkiego najlepszego, a do ludzi dobrej woli apeluję, żeby pomagali, by jakieś okienko było uchylone – mówi jedna z bohaterek reportażu "Koteria" Jana Kasi.
Audio
Serce dla kota
Foto: Glow Images/East News

- Całe życie opiekuję się wolno bytującymi kotami z zamiłowania, bo kocham zwierzęta. Jestem na emeryturze, nawet jak pracowałam, karmiłam koty, starałam się im pomagać. Niestety w każdym bloku są ludzie, którzy walczą z karmicielami bezdomnych kotów. Robią różne świństwa, szkodzą, dlatego że nienawidzą zwierząt - opowiada jedna z karmicielek mruczących czworonogów.

Powstały w lutym 2009 roku w Warszawie ośrodek Koteria za cel stawia sobie powszechną, bezpośrednią i ciągle dostępną, bezpłatną usługę sterylizacji kotów miejskich. Metoda TNR - (z ang. Trap – Neuter – Return), czyli ZŁAP – WYSTERYLIZUJ – WYPUŚĆ – polega na złapaniu dokarmianego kota i dostarczeniu go do ośrodka weterynaryjnego na zabieg sterylizacji. Przy okazji kot może zostać zbadany, zaszczepiony i otrzymać pomoc lekarską przy drobnych dolegliwościach. Gdy dojdzie do siebie jest wypuszczany do swojego środowiska, gdzie dalej mieszka. Zgodnie z tymi zasadami działa Koteria.

- Zajmuję się wyłapywaniem bezdomnych kotów do sterylizacji. Ich opiekunowie to często starsi ludzie, którzy fizycznie nie są w stanie sobie poradzić sobie ze złapaniem i dostarczeniem kotów do ośrodka. Uważam, że takich osób jak ja powinno być więcej, bo wtedy łatwiej byłoby nad tym całym kocim towarzystwem w Warszawie zapanować - wyjaśnia wolontariuszka Koterii.

Czy sterylizacja kotów jest płatna? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Jana Kasi "Koteria", w którym wypowiadali się także pracownicy Koterii. Ośrodek udziela ciągle licznych porad, wypożycza sprzęt, prowadzi szkolenia dla opiekunów kotów miejskich.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(ed)

Czytaj także

Japoński biznes, czyli jak zarobić na kotach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 15:54
Kawiarnie tematyczne cieszą się dużym powodzeniem na całym świecie. W Japonii jednak nabierają dodatkowego wymiaru ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie nasze koty kochane

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 10:18
Jedni uważają, że koty są piękne, wyjątkowe i mają charakter, inni uprzedzili się do nich i mówią, że są wredne. Dziś, w Światowym Dniu Kota, warto pomyśleć o nich ciepło.
rozwiń zwiń