X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Okienko Życia daje szansę niechcianym zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 13:00
– Pomyślałem, że trzeba stworzyć alternatywę pomiędzy brutalnymi porzuceniami zwierząt w lesie a z drugiej strony pomiędzy schroniskami, które są przepełnione – mówił Tom Justyniarski, pomysłodawca stworzenia Okienka Życia dla Zwierząt.
Audio
 Okienko Życia daje szansę niechcianym zwierzętom
Foto: Fot.: Grażyna Wielowieyska

Jeśli właścicielowi znudził się pies, kot, myszka czy żółw nie musi pozbywać się ich w brutalny sposób. Zamiast przywiązywać do drzewa, wyrzucać z samochodu czy zostawiać w lesie może je przyprowadzić na ulicę Wolską w Warszawie, do działającego od niedawna Okienka Życia dla zwierząt.
Na pomysł stworzenia Okienka Życia dla Zwierząt wpadł  Tom Justyniarski, rzecznik Straży dla Zwierząt. – Pomyślałem, że trzeba stworzyć  alternatywę pomiędzy brutalnymi  porzuceniami  zwierząt w lesie, czasami nawet podtopieniami, a z drugiej strony pomiędzy schroniskami, które są przepełnione – mówił. Nazwa Okienko Życia  zamiast Okno Życia nie jest przypadkowa.  – Ma przemawiać do  ludzkich serc – tłumaczył rzecznik.
Okienko to ocieplony domek ze specjalną czujką, która daje  wolontariuszom sygnał, że jakieś zwierzę się tam znalazło. Tomowi Justyniarskiemu bardzo zależy na tym, by wszystkie zwierzęta, które trafią do okienka znalazły dom. – Idea jest taka, żeby była płynność, żeby te zwierzęta w ciągu kilkudziesięciu godzin, kilku dni, znalazły swój nowy dom – mówił.  
Straż dla Zwierząt nie oddaje czworonogów wszystkim chętnym.  Przed adopcją przeprowadzana  jest rozmowa,  która ma wykazać, czy dana osoba nadaje się na opiekuna. Następnie odbywa się kontrola poadopcyjna.

Reportażu  "Okienko życia" przygotowała Grażyna Wielowieyska.
"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

Zobacz więcej na temat: Grażyna Wielowieyska Warszawa

Czytaj także

Nikt inny tak nie opowiadał o zwierzakach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 12:15
Lemurom, indykom, rekinom, termitom i muchom tse-tse poświęcał odrębne, dwudziestominutowe audycje w Polskim Radiu. Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych taśm Jana Żabińskiego z naszego archiwum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe życie bielika. Zajrzyj do gniazda

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 15:51
Leśnicy zamontowali w gnieździe kamerę z przekazem na żywo dzięki, której każdy może zabawić się w przyrodniczego Wielkiego Brata.
rozwiń zwiń