X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oni radzą sobie bez NFZ

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 13:35
- Pierwszym krokiem do wyjścia z bezdomności jest zdrowie. Ci ludzie muszą być w dobrym stanie fizycznym i psychicznym by podjąć jakieś działania - mówi lekarka pracująca w przychodni dla bezdomnych.
Audio
Maria Sielicka-Gracka, Aneta Obcowska, Maria Zoll-Czarnecka (pierwsza kierownik przychodni).
Maria Sielicka-Gracka, Aneta Obcowska, Maria Zoll-Czarnecka (pierwsza kierownik przychodni).Foto: fot. Wojtek Radwański/ www.ofip.org.pl/

Około dwudziestu lekarzy specjalistów przyjmuje bezdomnych na warszawskiej Woli, w baraku ofiarowanym przez budowniczych pierwszej nitki metra. Pracują bez wynagrodzenia, poświęcając swój wolny czas chorującym. Wszyscy pacjenci przychodni są nieubezpieczeni, a pomóc im trzeba - mówią lekarze, którzy nie pytają o numer Pesel ani aktualną książeczkę zdrowia.
- Traktujemy naszych pacjentów holistycznie: wspieramy ich również duchowo, mamy przygotowane informacje o noclegowniach, schroniskach - mówi jedna z wolontariuszek. Lekarze podkreślają, że bardzo ważne jest, by pochylić się nad chorym, okazać mu nie tyle litość, co zrozumienie. Mówią, że oni sami również na opiece nad bezdomnymi zyskują: czują się potrzebni. - To działa troszkę jak choroba zakaźna. Nie zdarzyło się, żeby ktoś, kto już przyszedł do nas pomagać, odszedł - twierdzi jedna z lekarek.
Brak uregulowań prawnych uniemożliwia przychodni zawarcie kontraktu z NFZ. Jedynym sponsorem, który wspiera przychodnię, jest Biuro Pomocy Społecznej Urzędu Miasta. Pieniądze się kończą, a pacjentów przybywa...
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Ewy Dudzińskiej "Przychodnia nadziei"

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(pg)

Zobacz więcej na temat: NFZ pieniądze