X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krok w nieznane to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:35
- Ktoś znów odbiera moją córkę z przedszkola, ktoś czyta jej bajkę na dobranoc, a mnie tam nie ma! Gdy w końcu zdałam sobie z tego sprawę pojawiło się pytanie "o co chodzi?" - mówi Aleksandra Ruta, której życiem zawładnęła praca w korporacji.
Audio
Krok w nieznane to wyzwanie
Foto: Glow Images/East News

Przyjęcie urodzinowe w lesie, zawody dla dzieci i rodziców, aktywny wypoczynek - organizowaniem takich atrakcji zajmuje się dziś Aleksandra Ruta . Szuka pomysłów na łączenie elementów nauki i zabawy  tak by jak najlepiej zaspokoić dziecięcą ciekawość świata. Czerpie z pracy radość, a po pracy ma czas dla swoich dzieci. Ale nie zawsze tak było.

- W dzisiejszych czasach, jeśli ma się stałą pracę, gdy co miesiąc na konto spływa pensja, mamy poczucie własnej wartości, nawet jeśli jest to kosztem zycia domowego, rodzinnego. Nie zawsze mamy odwagę przyznać, że cokolwiek jest zachwiane w tym codziennym porządku, że życie jest ciągłą gonitwą - opowiada o swoich doświadczeniach z pracy w korporacji.

Bezsilność, smutek i rozgoryczenie to uczucia, które towarzyszyły jej odkąd większa część doby należała do pracodawcy. - Nie można być mamą tylko z nazwy, albo myśląc, że urodziło się dziecko i ono gdzieś tam się znajduje. Tych miesięcy czy lat bez mamy nikt mu nie zwróci i ważne jest, by zdać sobie z tego sprawę i taki stan zahamować - wspomina i dodaje, że sama w takiej sytuacji zdecydowała się na krok w nieznane.

Jak wyglądało jej życie bezpośrednio po podjęciu radykalnej decyzji o złożeniu wypowiedzenia oraz o tym, co daje dziś innym rodzinom organizując im wspólny czas opowiada w reportażu Joanny Bogusławskiej "Moje miejsce.

 

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''