X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieszo wzdłuż Muru Chińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 22:00
- Ci, którzy mieli najmniej, najwięcej nam dawali. Bogaci nie chcieli nam pomagać - mówiła Izabela Jankowska, która ze swoją koleżanką przeszła wzdłuż Muru Chińskiego. Prawdopodobnie są pierwszymi kobietami, które tego dokonały.
Audio
Wielki Mur Chiński
Wielki Mur ChińskiFoto: Fot.: Glow Images

Izabela Jankowska jest Angielką polskiego pochodzenia. Na co dzień pracuje w biurze. Monotonia tego zajęcia jej przeszkadza, więc stara się jak najczęściej podróżować. Była w Berlinie tuż przed upadkiem muru, ale samo wydarzenia ją ominęło. - Postanowiłam wtedy, że muszę trafić do miejsca, w którym wydarza się wielka historia - wspominała.
Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>
Ale takie wydarzenia ciężko jest zaplanować. Izabela Jankowska musiała czekać do czasu, aż Hongkong powróci do Chin po latach dzierżawy przez Wielką Brytanię. Od swojego pierwszego pobytu w Kraju Środka bardzo go polubiła. Już wtedy pojawił się pomysł, żeby przejść wzdłuż Muru Chińskiego. Wraz ze swoją koleżanką, Angielką pokonały tę trasę, ale musiały to przedsięwzięcie rozłożyć na dwa lata. Są prawdopodobnie pierwszymi kobietami, które przeszły wzdłuż Muru Chińskiego.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Pieszo wzdłuż muru" Magdy Skawińskiej.
"Reportaże" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.