X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż dookoła świata to pomysł do zrealizowania!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 12:20
- Doświadczenie rocznej podróży trudno opisać słowami, ale wiemy, że ono głęboko w nas siedzi i daje nam cały czas ogromną radość. Chciałybyśmy wyjechać znowu gdzieś na dłużej. Wierzymy, że nam się uda - opowiadają Justyna Minc i Paulina Pilch, które zrealizowały marzenie o podróży dookoła świata.
Audio
  • "Dookoła świata" - reportaż Joanny Bogusławskiej (Trójka)
Podróż dookoła świata to pomysł do zrealizowania
Foto: markg6/flicr.com/lic. CC

Dziewczyny postanowiły wszystko rzucić i zrealizować swoje marzenie. Dwie przyjaciółki: iberystka Justyna Minc i prawniczka Paulina Pilch zrezygnowały z pracy i wybrały się w roczną podróż dookoła świata. Postanowiły, że ich podróż będzie typowym gap year - nie planowały wyjazdu na stałe, nie chciały włóczyć się po świecie kilka lat.

Rzuciły dobre prace w warszawskich firmach i pod koniec sierpnia 2010 wyruszyły na wschód - pociągiem do Moskwy. Relacje z wyprawy zamieszczały na blogu. Sam blog pisany początkowo w celu porozumiewania się z najbliższymi, szybko okazał się rewelacyjnym sposobem udokumentowania wszystkiego, co się wokół obu dziewczyn działo.

"Wyruszając z domu, miałyśmy cztery wizy w paszporcie, plecaki przeładowane niepotrzebnymi rzeczami i… strach w oczach. Po miesiącu, gdy opuszczałyśmy Mongolię, po strachu nie było śladu, duża część zbędnego bagażu została wyrzucona lub odesłana do domu, a nam wydawało się, że oto zdobywamy świat i nikt już nam nie stanie na drodze. Stanęły Chiny i ich miliard trzysta milionów mieszkańców, ale potem było już tylko łatwiej…” – pisały o swojej podróży.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Ich relacje to kopalnia wiedzy dla tych, którzy marzą o takiej podróży, ale nie mają pojęcia, jak się przebić przez urzędowe przeszkody, finansowe pułapki, barierę językową i różne niebezpieczeństwa. W 2010 roku blog był nominowany do nagrody Travelera National Geographic. - Przez ten rok podróży nic złego nas nie spotkało, jedynym realnym problemem, z którym musiałyśmy sobie radzić były choroby, które zdarzały się dość często - opowiada Justyna Minc.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Dookoła świata" Joanny Bogusławskiej.

Zobacz więcej na temat: podróże

Czytaj także

Busem przez świat. "Najtrudniejsze jest uwierzyć, że się uda"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 21:27
Ich przygody pokazują, że przełomowym momentem jest wyruszenie z domu. - To nie pieniądze decydują, co jest możliwe, blokady mamy w sobie - mówi jeden z podróżników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie zapominaj, że rodzic też człowiek!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 22:00
- Moim celem jest, by w każdej dziedzinie, w każdym momencie i w tym, co robimy, mieć z tego radość - opowiada Justyna Kuszewska, psycholog i coach specjalizująca się w pracy z rodzicami, którzy są zmęczeni rutyną i zabiegani. Pomaga im osiągnąć spokój wewnętrzny i poczucie, że panują nad swoim życiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: zawsze będę szukać krańca świata

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 21:01
- Napisałam tę historię dla mojej córci, dla Marysi, która marzy o tym, żeby być księżniczką, ponieważ myśli tylko o tym, jakie to bycie księżniczką ma zalety, ale w ogóle nie dostrzega wad - mówi Martyna Wojciechowska o książce "Dzieciaki świata".
rozwiń zwiń