X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Jakub Bartczak: jestem jedynym koleżką, który nawija w sutannie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 19:33
- Jestem zwykłym koleżką, chłopakiem z osiedla - mówi o sobie bohater reportażu. Na pewno nie jest jednak zwykłym księdzem: nagrał hiphopowy teledysk, w którym zachęca młodzież do czytania Pisma Świętego.
Audio
  • Ks. Jakub Bartczak nawija w sutannie (Reportaż/Trójka)
Ksiądz Jakub Bartczak
Ksiądz Jakub BartczakFoto: Fot.: archiwum prywatne bohatera reportażu

Ksiądz Jakub Bartczak pełni posługę w parafii św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej we Wrocławiu. Z tamtejszym środowiskiem hiphopowym związany jest od lat. W przeszłości, jeszcze przed święceniami kapłańskimi, nagrywał rapowe utwory. Zamiast jednak zająć się zawodowo muzyką, postanowił zostać księdzem.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Na pewno wpływ na jego decyzję by zostać duchownym miała tragiczna śmierć brata. - To sprawiło, że bardzo mocno przewartościowałem swoje życie - opowiada bohater reportażu. Ksiądz przyznaje, że nigdy nie przestał tworzyć. - Ta zajawka nie mija, ja sobie cały czas pisałem teksty - opowiada. Postanowił upublicznić swoje dokonania, ponieważ chciał trafić ze swoim przesłaniem do młodzieży. - Dzieciaki nadal słuchają hip hopu, ale często tego głupiego, a ta muzyka może nieść za sobą coś pozytywnego - przekonuje.

W serwisie Youtube teledysk księdza Bartczaka ma już kilkanaście tysięcy wyświetleń. Pomysł spodobał się wiernym w każdym wieku. W planach jest nagranie płyty.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Ksiądz".

"Reportaży " na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

(pg)

Zobacz więcej na temat: hip-hop Kościół

Czytaj także

Ks. Bartczak: jestem jedynym koleżką, który nawija w sutannie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 11:57
Ksiądz Jakub Bartczak z parafii św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej we Wrocławiu nagrał hip-hopowy teledysk, w którym zachęca młodzież do czytania Pisma Świętego.
rozwiń zwiń