X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stocznia jest kobietą. Historia portowego miasta

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 19:13
Gdy wjeżdża się do Gdańska na horyzoncie widać stoczniowe żurawie. Ten widok od lat się nie zmienia, tylko dźwigów jest mniej. Nie ma już muru stoczni, pośrodku terenu budowana jest droga. W wakacje grupa młodych kobiet oprowadza chętnych wśród znikających budynków.
Audio
  • Stocznia jest kobietą. Historia portowego miasta (Reportaż/Trójka)
W spacerze po stoczni udział wzięły: Joanna Ilczyszyn, Alicja Jelińska, Marta Tymińska, Anna Urbańczyk, Anna Zielińska, Alicja Żarkiewicz.
W spacerze po stoczni udział wzięły: Joanna Ilczyszyn, Alicja Jelińska, Marta Tymińska, Anna Urbańczyk, Anna Zielińska, Alicja Żarkiewicz.Foto: Hanna Bogoryja Zakrzewska

Nazwały się Metropolitanki. W tym roku realizują też projekt pod niezwykłym tytułem: "Stocznia jest kobietą". Zaczęły od spacerów po stoczni. Przekonują, że "stocznia jest uzależniająca". Przechodzą przez legendarną Bramę nr 2, która jest bardzo ważnym punktem na mapie Trójmiasta. Zaglądają do sali BHP, gdzie parafowane były porozumienia sierpniowe. Opowiadają historię Sierpnia ustami kobiet, które uczestniczyły w tych wydarzeniach.

Sierpień 1980 - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Historia najnowsza Polski – słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>

W kontekście Stoczni Gdańskiej często mówi się o budynkach, ale rzadko o ludziach, którzy byli związani z tym miejscem, nawet przez 40 lat swojej pracy zawodowej.

- Chcemy ocalić ich wspomnienia, a tym samym historię Stoczni Gdańskiej, która odchodzi do przeszłości - mówi Anna Miler, koordynatorka projektu "Stocznia jest kobietą". Jego uczestnicy będą też rozmawiać z kobietami do dziś pracującymi w Stoczni Gdańskiej, ale i artystkami z instytucji działających na terenach postoczniowych.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

Z rozmów powstanie audioprzewodnik, prowadzący śladami kobiet w ich życiu zawodowym, prywatnym, a także w ramach działalności społeczno-politycznej związanej ze Stocznią Gdańską. "Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej" będzie miał swoją premierę 10 grudnia. Potem będzie udostępniony w sieci.

Reportaż "Stocznia jest kobietą" przygotowała Hanna Bogoryja Zakrzewska.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

(ed)

Czytaj także

Kłopoty Stoczni Gdańsk. Borusewicz: może upaść

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 11:33
Rząd powinien przygotować się na możliwość upadłości Stoczni Gdańsk - uważa marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do sądu trafił wniosek o upadłość Stoczni Gdańsk

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 12:19
Firma Biprostal z Krakowa złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości stoczni gdańskiej. Firma była generalnym projektantem i głównym wykonawcą hali na terenie stoczni.
rozwiń zwiń