X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom towarowy mówi głosem pani Eli

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 19:50
Mają po dwadzieścia lat i właśnie skończyli studia. Zamiast pracy w korporacjach wybrali niepewny los. Młodzi ludzie stworzyli internetowy projekt "Mapa miejsc ciekawych". I tak trafili do pani Eli, której głos w Katowicach znają chyba wszyscy...
Audio
  • "Głos na Mapie Miejsc Ciekawych" (Reportaż w Trójce)
Głos pani Elżbiety od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych, katowickich domów towarowych - Skarbka i Zenitu.
Głos pani Elżbiety od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych, katowickich domów towarowych - Skarbka i Zenitu.Foto: wikipedia/ CC/ myself (User:Piotrus)

Autorzy "Mapy miejsc ciekawych" w internecie opowiadają o tym, co fascynuje ich w historii Zabrza, Gliwic, Sosnowca, czy Katowic. Za każdą z opowieści musi jednak stać historia ludzi związanych z tymi miejscami.

Marta Zwolińska swoją bohaterkę znalazła w samym centrum Katowic. Jej głos od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych domów towarowych - Skarbka i Zenitu. Pani Elżbieta i jej głos są prawdziwym symbolem Katowic.

- Moja zabawa z radiowęzłem zaczęła się w 1992 roku. Dostałam przysłowiową wędkę i jakoś dalej sobie radzę. Wcześniej pracowałam w Zjednoczonych Przedsiębiorstwach Rozrywkowych. Robiło się tam rozliczanie, kontrole, ale i badało się zawartość alkoholu w drinkach. To była fajna praca, jak na tamte czasy - wspomina pani Elżbieta.

Na czym dziś polega jej praca i dlaczego kobieta tak ujęła młodych autorów "Mapy miejsc ciekawych"? O tym wszystkim usłyszeć można w reportażu "Głos na Mapie Miejsc Ciekawych", który przygotowała Anna Dudzińska.

Czytaj także

"Pani Renata od miłości" - reportaż Anny Dudzińskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 09:40
Środa, 3 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Pędząc w tempie, które wyznacza nam codzienność zapominamy często o rzeczach najprostszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Archeologia fabryki” - Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 10:52
Środa, 20 lutego 2012, godz. 18.15, Program 3. Bogdan Kosak jest znanym i cenionym ceramikiem. Jego pracownia znajduje się w budynkach fabryki Porcelany Śląskiej w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzeum pod stopami" - reportaż Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:06
Poniedziałek, 10 czerwca, godzina 18.15, Program 3. Zapraszamy na niezwykły spacer po muzeum, które znalazło się pod ziemią. Nowy gmach dla Muzeum Śląskiego w Katowicach, powstaje na terenie dawnej kopalni Katowice.
rozwiń zwiń