Dom towarowy mówi głosem pani Eli

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 19:50
Mają po dwadzieścia lat i właśnie skończyli studia. Zamiast pracy w korporacjach wybrali niepewny los. Młodzi ludzie stworzyli internetowy projekt "Mapa miejsc ciekawych". I tak trafili do pani Eli, której głos w Katowicach znają chyba wszyscy...
Audio
  • "Głos na Mapie Miejsc Ciekawych" (Reportaż w Trójce)
Głos pani Elżbiety od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych, katowickich domów towarowych - Skarbka i Zenitu.
Głos pani Elżbiety od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych, katowickich domów towarowych - Skarbka i Zenitu.Foto: wikipedia/ CC/ myself (User:Piotrus)

Autorzy "Mapy miejsc ciekawych" w internecie opowiadają o tym, co fascynuje ich w historii Zabrza, Gliwic, Sosnowca, czy Katowic. Za każdą z opowieści musi jednak stać historia ludzi związanych z tymi miejscami.

Marta Zwolińska swoją bohaterkę znalazła w samym centrum Katowic. Jej głos od ponad 20 lat rozpoznają klienci najstarszych domów towarowych - Skarbka i Zenitu. Pani Elżbieta i jej głos są prawdziwym symbolem Katowic.

- Moja zabawa z radiowęzłem zaczęła się w 1992 roku. Dostałam przysłowiową wędkę i jakoś dalej sobie radzę. Wcześniej pracowałam w Zjednoczonych Przedsiębiorstwach Rozrywkowych. Robiło się tam rozliczanie, kontrole, ale i badało się zawartość alkoholu w drinkach. To była fajna praca, jak na tamte czasy - wspomina pani Elżbieta.

Na czym dziś polega jej praca i dlaczego kobieta tak ujęła młodych autorów "Mapy miejsc ciekawych"? O tym wszystkim usłyszeć można w reportażu "Głos na Mapie Miejsc Ciekawych", który przygotowała Anna Dudzińska.

Zobacz także

Czytaj także

"Pani Renata od miłości" - reportaż Anny Dudzińskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 09:40
Środa, 3 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Pędząc w tempie, które wyznacza nam codzienność zapominamy często o rzeczach najprostszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Archeologia fabryki” - Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 10:52
Środa, 20 lutego 2012, godz. 18.15, Program 3. Bogdan Kosak jest znanym i cenionym ceramikiem. Jego pracownia znajduje się w budynkach fabryki Porcelany Śląskiej w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzeum pod stopami" - reportaż Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:06
Poniedziałek, 10 czerwca, godzina 18.15, Program 3. Zapraszamy na niezwykły spacer po muzeum, które znalazło się pod ziemią. Nowy gmach dla Muzeum Śląskiego w Katowicach, powstaje na terenie dawnej kopalni Katowice.
rozwiń zwiń