X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teren Kultura 23.11.2010 - Metamorfozy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 19:50
W Poznaniu ruszyła jesienna odsłona cyklu Metamorfozy. To wykłady, filmy i koncerty podporządkowane przemianom cielesnym, duchowym i kulturowym. Za nami już spotkanie "Inny we mnie", a co czeka nas jutro?
Audio
  • Cykl "Metamorfozy" przybliża w Terenie Kultura Maciej Kijko z Fundacji Barak Kultury
Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Metamorfozy , które odbędzie się 24 listopada o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Zamek, zatytułowane jest "W sieci". Będzie ono poświęcone tym przemianom, które kreuje najnowsza przestrzeń wirtualna.
Czy uczestnictwo w niej to zwykłe "przełużenie" tego, co robimy w rzeczywistości, czy też realizujemy w ten sposób nowe rodzaje aktywności? O tym będzie mówiła Magdalena Kamińska podczas wykładu "Życie po życiu na facebooku". Z kolei Piotr Siuda będzie się zastanawiał nad tym, jakie konsekwencje ma wirtualna rzeczywistość dla naszej cielesności - czy sieciowe avatary stanowią nasze "cyber-ciała"? Na koniec spotkania pokazany zostanie też jeden z odcinków słynnego japońskiego anime, "Ghost in the shell", nawiązujący do tematu tej odsłony Metamorfoz. 
Na drugim spotkaniu, zatutowanym "Odmienne stany świadomości', które odbędzie się 1 grudnia, przeniesiemy się w świat orientu i postaramy się odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z naszymi zachodnioeuropejskimi poszukiwaniami. Pani Anna Sobolewska opowie o podróży na wschód w XXI wieku.  

"Ta podróż na wschód jest to taki topos europejski, związany z nazwiskami Hermanna Hesse, Aldousa Huxley'a czy Carla Gustava Junga. (...) kwestią interesującą jest, w jaki sposób dzisiaj my podróżujemy na wschód, kiedy ta zdolność do przemieszczania się jest dużo łatwiejsza i dostępna w zasadzie każdemu. Z drugiej srony - na ile kultura masowa kreuje pewną łatwą wersję wschodu, w której my uczestniczymy, natomiast wtedy można zapytać: W CZYM my uczestniczymy?" - mówi Maciej Kijko z Fundacji "Barak Kultury". Anna Sobolewska przywoła przy tym postać Wernera Herzoga... dlaczego? Warto przekonać się już w przyszłą środę o godzinie 18:00. Z kolei Krzysztof Moraczewski opowie w swoim wykładzie zatytuowanym "Statek pijany" o sposobie artystycznego dotarcia do innych pokładów rzeczywistości poprzez substancje psychotropowe, realizowanym od około 150 lat przez takich twórców, jak Charles Baudelaire, Edgar Allan Poe czy Henri Michaux. Spotkanie zakończy się podróżą muzyczną: mini-recitalem Anny Zielińskiej, podczas którego wykona dwie kompozycje: pierwszą - norweskiego kompozytora Jespera Nordina "Calm Like A Bomb" oraz drugą, indonezyjskiego twórcy Agunga Hermawana Fitrianto  - "Another World of Jelangkung".

Zapraszam do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu!
Agnieszka Obszańska
agnieszka.obszanska@polskieradio.pl