X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najlepsza alternatywa ze środka Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 12:31
- Blisko 2 godziny słuchania, 22 utwory-projekty muzyczne w wykonaniu artystów z Czech, Słowacji, Polski i Węgier, to nasza kompilacja "Exterritory 02" - Łukasz Dziedzic z Fundacji Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej" zaprasza do słuchania i pobierania składanki.
Audio
Okładka płyty Exterritory 02 wydanej przez Fundację Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej
Okładka płyty "Exterritory 02" wydanej przez Fundację Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej Foto: fot. mat. prasowe

Exterritory to projekt Fundacji Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej prezentujący ciekawe zjawiska na niezależnej scenie muzycznej Europy Środkowej i Wschodniej. Początkowo w Cieszynie, gdzie fundacja ma siedzibę, odbywać się miał festiwal audiowizualny. Trudności ze sfinansowaniem przedsięwzięcia odsunęły jego realizację w czasie. - Ale gdzieś obok pojawił się pomysł na zrobienie płyty, która będzie takim festiwalem w wersji dla wszystkich i pokaże nasze zainteresowania kulturą czeską i słowacką - opowiada Łukasz Dziedzic ze Strefy Szarej.

Obecnie na rynku ukazuje się druga część projektu prezentującego najciekawsze zjawiska muzyczne na niezależnej scenie Europy Środkowej i Wschodniej - płyta "EXTERRITORY 02".

- Tym razem pojawili się także artyści węgierscy, zaczynamy zakreślać coraz większy krąg. My "zarażamy" zgodnie z ideą, że ktoś usłyszy na tej składance ciekawe projekty i zacznie poszukiwać rzeczy, które na co dzień nie są dostępne w radiu. W ten sposób też pomagamy tym zespołom - dodaje Dziedzic.

Składankę "Exterritory 02" można wysłuchać i pobrać na tej stronie.

Audycji "Teren Kultura" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 19.50. Zapraszamy.