"Wojna światów 2050" na Scenie Teatralnej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 19:00
Luty na STT otworzyło futurystyczne słuchowisko autorskie Małgorzaty Żerwe oraz Davida Zane Mairowitza.
Audio
Danuta Stenka
Danuta StenkaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Twórcy premiery już samym jej tytułem nawiązują do najsłynniejszego słuchowiska w dziejach światowej radiofonii, czyli do Orsona Wellesa adaptacji powieści H.G. Wellsa (1938). Cytują także Stanisława Lema. Nie należy spodziewać się więc ani pozytywnego przesłania, ani szczęśliwego zakończenia. I nie jest to fabularna historia rozpisana na wiele głosów.

Tekst interpretuje doskonale i sugestywnie zaledwie para aktorów: Danuta Stenka i Andrzej Mastalerz (znani z Trójkowych lektur). Towarzyszy im muzyka – idealna, a całość zrealizowana po mistrzowsku przez Andrzeja Brzoskę. Siła tego słuchowiska tkwi nie tylko w tekście, ale także w sposobie jego realizacji na wszystkich poziomach.

Małgorzata Żerwe jest dziennikarką Radia Gdańsk, autorką m.in. reportaży. David Zane Mairowitz, urodzony się w 1938 roku w Nowym Jorku, wyreżyserował wcześniej dla STT słuchowisko pod tytułem "Kapitan Wspaniały powraca". Wraz z Małgorzatą Żerwe zrealizował nagrodzony reportaż – "Tunele miłości. Przystanek las Vegas".

Zapraszamy i polecamy:
Baszka Marcinik oraz Sylwia Héjj – wydawca.

5.02.2017 – Scena Teatralna Trójki – 21.05.

Autorzy: Małgorzata Żerwe i Dawid Mairowitz
Reżyseria: Małgorzata Żerwe i Dawid Mairowitz
Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska
Muzyka: Dominic Muldowney

Występują: Danuta Stenka i Andrzej Mastalerz

Czas trwania: 45’


Zobacz więcej na temat: Trójka