X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Skok" Jerzego Janusza Fąfary, czyli sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 17:35
Jak zwykle w przypadku premier Teatrzyku Zielone Oko, które grane są na żywo przed publicznością zgromadzoną w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz transmitowane na antenie Trójki, zarówno widzowie, jak i słuchacze mogli podziwiać znakomitą obsadę aktorską.
Audio
  • "Skok" Jerzego Janusza Fąfary, czyli sensacyjna premiera w Teatrzyku Zielone Oko (Scena Teatralna Trójki)
Krzysztof Banaszyk
Krzysztof BanaszykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tekst Jerzego Janusza Fąfary w reżyserii Janusza Kukuły - dyrektora i głównego reżysera Teatru Polskiego Radia - zaprezentowali przy Myśliwieckiej 3/5/7: Krzysztof Banaszyk (Bardini), Izabella Bukowska (Natalia), Milena Suszyńska (Anka), Otar Saralidze (Kornel), Przemysław Wyszyński (Antoni), Zuzanna Pawlak (Agnieszka), Maksymilian Michasiów (Młody Porucznik) i Marcin Troński (Starszy Kunicki). Realizacja akustyczna: Grzegorz Rutkowski, muzyka: Jakub Stankiewicz.

Jerzy J. Fąfara (ur. w 1956 roku w Rzeszowie) jest poetą, prozaikiem, autorem słuchowisk, wydawcą. Publikował tomiki wierszy, opowiadania, powieści radiowe. Słuchowisko "Rzeka" przyniosło mu I nagrodę za scenariusz na Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP Dwa Teatry - Sopot 2003. A słuchowisko "Brzytwy Kata Sellingera" w reżyserii Henryka Rozena zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2004 i dotarło do ścisłego finału Festiwalu Prix Europa Berlin 2004.

Jerzy J. Fąfara jest także laureatem tegorocznego XVII Festiwalu Dwa Teatry. Otrzymał Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich za słuchowisko pt. "A był wśród nich jeden Samarytanin", zgłoszone przez Radio Rzeszów.

***

Przypomnijmy: pierwsze słuchowisko Teatrzyku Zielone Oko zostało wyemitowane w kwietniu 1967 roku. Wprowadzenie stanu wojennego w 1981 przerwało cykl. Trójka wznowiła nadawanie audycji w kwietniu 1982 roku. Regularną emisję cyklu zakończono po 20 latach od premiery - w listopadzie 1987. W 2017 roku Teatrzyk Zielone Oko powrócił na stałe do ramówki Trójki.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej 30.07.2017 r. zagrano "na żywo" i z udziałem publiczności słuchowisko "Skok" Jerzego Janusza Fąfary - w reżyserii Janusza Kukuły i ze znakomitą obsadą aktorską.

Lipcowa premiera w TZO była czwartą transmitowaną w tym roku ze wspomnianego studia i drugą wyreżyserowaną przez Janusza Kukułę. Rozmowę z reżyserem, zarazem dyrektorem Teatru Polskiego Radia przedstawiliśmy w MBK.

"Skok" - 30.07.2017 - godz. 21.05
Autor: Jerzy J. Fąfara
Reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Kuba Stankiewicz

Występują:
Krzysztof Banaszyk - komisarz
Izabella Bukowska - dziewczyna ofiary
Milena Suszyńska - siostra ofiary
Krzysztof Szczepaniak - młody pisarz
Otar Salaridze - chłopak z garsoniery na przeciwko hotelu
Zuzanna Pawlak - jego dziewczyna
Maksymilian Michasiuk - młody porucznik
Marcin Troński - biznesmen

Audycja powstaje we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

Sierpniowy Teatrzyk Zielone Oko - 25 sierpnia.

Czytaj także

Festiwalowe lato czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:00
Wakacje w strefie kultury to od połowy lat 90. nade wszystko festiwale muzyczne, teatralne i filmowe. Sprawiły one, że wielokrotnie przywoływane tu - bez żalu - wakacyjne "ogórki" odeszły w niepamięć. Latem ożywają kulturalnie miejsca atrakcyjne turystycznie (nad morzem, nad jeziorami), ale nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne festiwale. Spotkania. Przeglądy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 17:00
Zbliża się nieuchronnie półmetek wakacyjnych atrakcji kulturalnych. To wydanie MBK (przedostatnie w lipcu tego roku) otworzyliśmy zaproszeniem do Sopotu na najważniejszą premierę XII Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską - "Moscow 1948".
rozwiń zwiń