X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odbiorcy długu" otwierają sierpień na STT

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:00
Tytuł pierwszej w sierpniu 2018 premiery sporo wyjaśnia, ale zarazem sporo ukrywa, brzmi on tak oto: "Tyle słońca w całym mieście albo odbiorcy długu".
Paweł Sala
Paweł SalaFoto: Wojciech Dorosz

Autorem i reżyserem słuchowiska jest Paweł Sala. Dla teatru został "odkryty" na początku tego wieku przez Romana Pawłowskiego. Zajmujący się wtedy krytyką teatralną, obecnie związany z TR Warszawa, Roman Pawłowski umieścił dramat Pawła Sali – "Od dziś będziemy dobrzy" (2001)  w słynnej antologii "Pokolenie Porno i inne niesmaczne utwory teatralne". Obok sztuki Pawła Sali w antologii znalazło się dziewięć dramatów  mało znanych wówczas autorów , m.in. Krzysztofa Bizio, Jana Klaty, Ingmara Villqist, Michała Walczaka, Przemysława Wojcieszka. To oni rozpoczęli "erę" współczesnej polskiej dramaturgii, choć nie wszyscy są zawodowo aktywni w teatrze.

Paweł Sala, urodzony w 1958 roku, ukończył Wydział Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim i należy do tych najbardziej wszechstronnych twórców: reżyserował w Teatrze Polskiego Radia i w Teatrze Telewizji Polskiej, tworzył filmy dokumentalne, zrealizował dwa filmy fabularne i pisze. Jego sztuki i scenariusze nie należą do "łatwych i przyjemnych", są istotnie "niesmaczne". "Odbiorcy długu" opowiadają historię grupy bezwzględnych oszustów, ale zarazem nie są inspirowani reportażem czy konkretnym zdarzeniem, jak film "Dług" Krzysztofa Krauze. Paweł Sala, obserwator zjawisk  naszego życia, dba o to, by przetwarzając  je w swoich sztukach, nadać im wymiar uniwersalny. W "Odbiorcach długu" drastyczne sceny kontruje stylizacjami na Psalmy. Panuje nad dramaturgią, konsekwentnie prowadzi aktorów, angażując obok mistrzów – młodych.

Paweł Sala "Tyle słońca w całym mieście albo odbiorcy długu"

Reżyseria – Paweł Sala
Reżyseria dźwięku – Tomasz Perkowski i Paweł Szaliński
Muzyka – Marcin Krzyżanowski

Występują:

Sandra Korzeniak - Lili
Paweł Dobek – Adam
Wiktoria Gorodeckaja – Ewa
Adam Ferency – Filozof
Michał Czachor – Andrzej
Igor Obłoza – Konrad
Michalina Łabacz – Justyna
Julian Świerzewski – Adaś
Maciej Namysło – Maciek
Marcin Troński – Docent

Czas trwania- 44’26”


***

Na słuchowisko w "Scenie teatralnej Trójki", w niedzielę (5.08) od godz. 20.05 zaprasza Barbara Marcinik