X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Prawdziwe życie" w Teatrzyku Zielone Oko

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 13:18
Tym razem proponujemy Państwu prapremierę i zarazem debiut dramatopisarski Przemysława Borkowskiego.
Przemysław Borkowski
Przemysław BorkowskiFoto: Natalia Grzeszczyk/PR

Sezon wakacyjny na Scenie Teatralnej Trójki otwieraliśmy Teatrzykiem Zielone Oko, zrealizowanym w obecności publiczności w Dworku Sierakowskich w Sopocie, podczas 18. Festiwalu Dwa Teatry. To był remake słuchowiska Ewy Szumańskiej z połowy lat 70., wyreżyserowany przez Adama Nalepę. TZO zamyka też tegoroczne wakacje na naszej scenie.

Tym razem jest to prapremiera i debiut zarazem dramatopisarski Przemysława Borkowskiego. Autor jest współtwórcą Kabaretu Moralnego Niepokoju, ale także – prozaikiem (napisał m.in. powieści: "Zakładnik", "Niedobry pasterz", "Hotel Zaświat"). Napisawszy "Prawdziwe życie", sztukę, którą następnie adaptował dla Teatru Polskiego Radia, prezentuje swoje kolejne "oblicze". Pierwsza wrześniowa premiera na STT nie jest typowym słuchowiskiem sensacyjnym czy kryminalnym, to raczej "soft-thriller" psychologiczno-filozoficzny. Główna bohaterka, którą gra Agata Wątróbska, wpada w pewną pułapkę, z której próbuje się wyplątać. Pułapkę, zagrażającą również nam, coraz częściej zaplątanym w sieci, gubiącym poczucie rzeczywistości, żyjącym na pograniczu świata realnego i wirtualnego. Przemysław Borkowski nie zagubił po drodze swojego specyficznego poczucia humoru, tak więc, traktując poważnie przesłanie płynące ze słuchowiska, mamy szansę też zdystansować się do tego, co przydarzyło się jego bohaterce.

Przed premierą zapraszamy na spotkanie z autorem.

Baszka Marcinik i Natalia Grzeszczyk - wydawca

*** 


2.09.2018 – godz. 20.05

Przemysław Borkowski – "Prawdziwe życie" 

Reżyseria – Janusz Kukuła

Muzyka – Piotr Salaber

Reżyseria dźwięku – Agnieszka Szczepańczyk

 
Występują:

Agata Wątróbska – główna bohaterka

Anna Cieślak – psychoterapeutka

Grażyna Barszczewska – matka bohaterki

Arkadiusz Janiczek – mąż bohaterki

Andrzej Mastalerz – neurolog

Henryk Talar – sąsiad