Adam Bauman - Złodziej głosów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2008 13:30
W czasach wszechpotężnej władzy mediów, zbyt łatwo rodzi się chęć kreowania rzeczywistości według naszych wyobrażeń. Jeżeli ktoś posiada jeszcze do tego odpowiednie środki techniczne i jest opętany żądzą władzy, może uwierzyć, że jest strażnikiem jedynej prawdy i próbować bronić jej do końca.

Złodziej głosów

Autor: Adam Bauman

Reżyseria: Janusz Kukła
Realizacja: Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Krzysztof Gosztyła, Jonasz Tołopiłło, Tomasz Zaliwski, Izabela Bukowska, Joanna Trzepiecińska, Marek Obertyn, Arkadiusz Bazak, Grażyna Barszczewska

 W którym momencie kończy się zabawa w manipulowanie innymi, a w którym zaczyna szaleństwo i opętanie?

Złodziej głosów opowiada o człowieku, który manipulując nagranymi głosami różnych ludzi, zmieniając sens ich wypowiedzi, chce wpływać na ich los.

Adam Bauman, ur. 1957, aktor, dramatopisarz, autor słuchowisk, scenariuszy i seriali tv. Z wyróżnieniem ukończył w 1983 roku PWST w Warszawie. Grał w Teatrze Polskim, Nowym i Na Woli w Warszawie oraz w Teatrze Polskiego Radia. Autor dramatu "Liga mistrzów", słuchowisk "Komedia peryferyjna", "Gość wigilijny", "Pielgrzymi" (III nagroda w konkursie Teatru PR i Programu I na słuchowisko - komedię współczesną).

Czytaj także

"Lot nad kukułczym gniazdem" wciąż aktualny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 21:07
Sztuka cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ jest o nas, o potrzebie wolności. I o tym, jak system społeczny wolność ogranicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawigacja nocą, Zyta Rudzka, reż. Małgorzata Bogajewska

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2009 19:00
"Nawigacja nocą", autorstwa Zyty Rudzkiej, w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej jest kolejną, trzecią odsłoną konkursowego cyklu słuchowisk Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 21:00
"Troje w sypialni", Ewa Banaszkiewicz, reż. Mateusz Dymek. Zapraszamy do wysłuchania przedostatniego słuchowiska konkursowego Polskiego Radia.
rozwiń zwiń