X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jean-Claude Carriere - Pogaduszki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2009 13:20
Doświadczony agent (Henryk Talar) przez 15 lat działał w ten sam sposób. Powiadamiał swoich przełożonych o wszystkim, co uważał za niebezpieczne, niekorzystne lub podejrzane.
Audio

Pogaduszki

 Autor: Jean-Claude Carriere

Przekład: Beata Geppert

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja: Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

 Obsada: Henryk Talar (Agent), Adam Woronowicz (Komisarz)

 Słuchowisko "Pogaduszki" to adaptacja jednoaktowej sztuki Jean-Claude Carriere'a, w dość przewrotny sposób ujmująca temat agentury.

Gdy czyjaś postawa, gest czy słowo wydawały mu się sprzeczne z "interesem ogólnym", natychmiast to sygnalizował. Swoją pracę traktował niezwykle poważnie i działał z przekonania o jej ważności. Ale robił coś jeszcze - donosił na samego siebie, a przynajmniej twierdzi, że to był on sam. Teraz wezwany jest przez komisarza (Adama Woronowicza), by tłumaczyć się z tych donosów.

Niezwykle pouczająca sztuka Jean-Claude'a Carriere'a, znanego w Polsce aktora, scenarzysty Luisa Bunuela czy współautora scenariusza do epickiej filmowej opowieści "Mahabharata" Petera Brooka.

Czytaj także

Finał festiwalu Temps d’images

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2009 14:41
Spektaklem „Exquisite Pain” brytyjskiej grupy Forced Entertainment zamknięta zostanie czwarta odsłona festiwalu Temps d’images, który od dwóch tygodni odbywał się w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rodziła się nasza niepodległość?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2008 11:56
Z okazji obchodów 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego można było zobaczyć przedstawienie Służewskiego Domu Kultury„Polonia Restituta, czyli jak rodziła się niepodległość”. Spektakl wyreżyserował Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obrock"- WYGRAJ BILET

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2009 09:41
„Obrock” to „nowa” sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza, której scenariusz na zamówienie Teatru Studio napisała Ewa Ignaczak. Prapremiera spektaklu odbyła się 29 listopada 2008. Dla naszych czytelników czekają podwójne zaproszenia na spektakle w 10 i 11 marca br.
rozwiń zwiń