"Satisfaction" powraca, czyli TZO – reaktywacja 3

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 23:00
Powtarzamy najnowsze słuchowisko, które zostało zrealizowane dla Teatrzyku Zielone Oko. Premiera "Satisfaction" miała miejsce 14 lipca 2019, powtórkę wyemitowaliśmy: 13 kwietnia 2020 roku, o godz. 22.05.
Audio
  • "Satisfaction" Wojciecha Fułka (Scena Teatralna Trójki)
Koncert zespołu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie w 1967 roku
Koncert zespołu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie w 1967 roku Foto: PAP/Cezary Marek Langda

Teatrzyk Zielone Oko nie tylko powrócił niedawno do Trójki. Z okazji Świąt powróci także do swojej ulubionej pory, czyli będzie nadany tuż po "Liście Przebojów Programu Trzeciego"!

"Satisfaction" to była nasza pierwsza wakacyjna premiera 2019. Jej akcja toczy się w dwóch planach czasowych: w 1967 roku oraz współcześnie. Sensacyjna intryga osnuta jest wokół faktów, czyli tego, co wydarzyło się w kwietniu 1967 roku podczas koncertu zespołu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie. Autor słuchowiska skoncentrował swoją uwagę na gitarze Micka Jaggera, na której wszak wokalista wówczas nie grał oraz na rozprowadzanych nielegalnie biletach na ten koncert. Reszta – w zasadzie – jest zmyśleniem.

Reżyser natomiast premiery zastosował pewien koncept, przewidziany w scenariuszu i był to ukłon w stronę Trójki, bo  jak wiadomo  była ona jedynym polskim programem radiowym, który na wiele mógł sobie pozwolić i który obok kulturalnej misji, realizowanej w szczególny sposób, miał jeszcze inne zadanie – otworzyć nas na świat i otworzyć się na młodzież poprzez prezentowaną muzykę. I tak, staliśmy się na kilka dekad wyjątkową stacją, do tego – rockową (choć także z Trójką związani byli najsłynniejsi autorzy piosenek oraz kabaretowi twórcy, jazzmani kompozytorzy muzyki filmowej).

Kto słuchał nas w lipcu 2019 roku, ten wie, jaki koncept został zastosowany, kto jeszcze nie – ma szansę odkryć go w drugi dzień Świąt Wielkanocnych 2020, a wszyscy, oby, nabrali choć odrobiny dystansu do tego, czego przyszło nam doświadczać.

"I can't get no satisfaction
Cause I try and I try and I try"

Słuchowisko "Satisfaction" dzięki powtórce doczekało się właściwej pory, w której powinno być nadane. Sąsiedztwo LP3 dopisuje nowe znaczenia, podpowiada nowe odczytanie.

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.


***

Wojciech Fułek – "Satisfaction" – premiera: 14.07.2019, powtórka: 13.04.2020, godz. 22.05.


Reżyseria – Paweł Chmielewski

Reżyseria dźwięku – Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne – Jan Chmielewski


Obsada:

Piotr Cyrwus

Gabriela Całun

Mikołaj Krawczyk

Sławomir Grzymkowski

Anna Matysiak

Konrad Darocha

Bartosz Waga

Daniel Zawadzki

Anna Goc

Paweł Grządziel

oraz gościnnie – Izabela Trojanowska


Czas trwania – 52'15"

Czytaj także

"Wojna, Dziecko, Matka" – finał prezentacji konkursowych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 16:36
Autorskie słuchowisko Tomasza Mana kończy serię słuchowisk zrealizowanych na podstawie sztuk, które znalazły się w finale naszego konkursu "Nasłuchiwanie: Niepodległość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kołtuneriada" – lutowa premiera na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 21:00
W lutym na Scenie Teatralnej Trójki dwa debiuty: Piotra Zaremby – autora i Sebastiana Konrada – reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dejanira" – marcowa premiera na STT

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 21:00
Premiera na "Scenie teatralnej Trójki" w tym miesiącu będzie szczególna. Po raz pierwszy, na pewno pierwszy raz w XXI wieku, Teatr Polskiego Radia zrealizował dla nas adaptację tekstu klasycznego.
rozwiń zwiń