Nowy sezon na "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 09:55
Aż dwie premiery w miesiącu! Na razie planujemy osiem - do końca roku. Zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 21.05.
Nowy sezon na Scenie teatralnej Trójki

Sezon zaczynamy podwójnym, a nawet potrójnym debiutem. Reżyser teatralny (nagrodzony na Festiwalu Dwa Teatry) – Piotr Cieplak napisał tekst pod tytułem "O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii" (debiut pisarski). I wykona go (debiut wykonawczy), poniekąd reżyserując siebie samego. To bardzo rzadki przypadek. Rzadko też Teatr Polskiego Radia sięga po formę monodramu, a jest to rodzaj monodramu z improwizacjami muzycznymi duetu Sza-Za (Szamburski-Zakrocki).
Reżyserii dźwięku podjął się Andrzej Brzoska
O tym, jak doszło do powstania tego nietypowego słuchowiska, opowie jego twórca podczas rozmowy je poprzedzającej. Zapraszamy w niedzielę, 2 września, o godz. 21.05.
Drugą wrześniową premierę przygotowuje dramatopisarz, reżyser, związany z Trójką (również laureat Festiwalu Dwa Teatry) – Tomasz Man. Możemy zdradzić, że muzykę napisał Piotr Moss, reżyserem dźwięku jest także Andrzej Brzoska, a występują … Sandra Korzeniak oraz Andrzej Chyra. To będzie "Historia jednej miłości”.

Zapraszamy! Scena Teatralna Trójki,

Teatr Polskiego Radia, Barbara Marcinik oraz Wojciech Dorosz.