Rok Artura Rojka. "Marzenia się spełniają, jeśli się w nie wierzy"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 02:14
- Nagrać solową płytę, zrobić swój festiwal - to wszystko było związane z moimi marzeniami. Na początku brzmiało to abstrakcyjnie, a potem okazało się, że da się to zrealizować, o ile się w to silnie wierzy - mówi Artur Rojek.
Audio
  • Artur Rojek podsumowuje miniony rok (Program alternatywny/ Trójka)
Artur Rojek w studiu Trójki
Artur Rojek w studiu TrójkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W Plebiscycie 2014 roku Artur Rojek odniósł potrójne zwycięstwo, w kategoriach: Płyta Roku 2014, Piosenka Roku 2014 i Wydarzenie Roku 2014. - Bardzo wam dziękuję za oddane głosy, to był przełomowy dla mnie rok w związku z wydaniem pierwszej solowej płyty. W zasadzie nie wiadomo było, jak to się potoczy, dobrze czy źle, po 20 latach bycia kojarzonym z czymś zupełnie innym - mówi wokalista.
Artur Rojek przyznaje, że na pierwszych solowych koncertach publiczność obserwowała i słuchała w skupieniu, a na kolejnych zaczęła śpiewać, a nawet płakać. - To było bardzo poruszające, po raz pierwszy poczułem, że oni się z tym mocno identyfikują i wielu z nich to wzrusza. Jak sobie potem pomyślałem, że do czegoś takiego dochodzi, to sam zacząłem się wzruszać - opowiada muzyk.
Kompozytor potwierdza, że w Polsce istnieje podział na scenę alternatywną oraz komercyjną. Jemu udaje się dobrze funkcjonować w obu tych światach, pomimo znaczących różnic między nimi. - Nie wiem, z czego to wynika. Ja po prostu lubię piosenki i melodie - komentuje lapidarnie Artur Rojek.
***

Tytuł audycji: Program alternatywny

Prowadziła: Agnieszka Szydłowska

Gość: Artur Rojek (kompozytor, muzyk, wokalista)

Data emisji: 15.01.2015

Godzina emisji: 19.07

(sm/fbi)

Czytaj także

Artur Rojek "Syreny"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 04:00
Piosenka promuje solowy album Artura Rojka, nad którym patronat objęła Trójka. Płyta zatytułowana "Składam się z ciągłych powtórzeń" miała premierę w kwietniu tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek "Czas, który pozostał"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 04:00
Kolejny singiel z debiutanckiej płyty Artura Rojka. Powtórzy sukces "Syren", które bardzo długo królowały na "Liście Przebojów Programu Trzeciego"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrójne zwycięstwo Artura Rojka!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 14:12
W ośmioletniej historii muzycznych podsumowań w "Programie alternatywnym" nie było takiej sytuacji. W każdej z trzech kategorii zwyciężył ten sam, wyjątkowy artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek i pierwsze ogłoszenia OFF Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 14:49
Za nami pierwsza w tym roku wizyta Artura Rojka. Muzyk ujawnił pierwszą grupę artystów, którzy przyjadą w sierpniu do Katowic.
rozwiń zwiń