Open'er 2015: Modest Mouse i Two Gallants w plenerowym studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 16:00
Trwa święto muzyki w Gdyni. Plenerowe studio Trójki - które ruszyło już dzień przed festiwalem - odwiedzają kolejni goście.
Audio
  • Open'er 2015: Modest Mouse i Two Gallants w plenerowym studiu Trójki (Program alternatywny/Trójka)
Isaac Brock, lider amerykańskiego zespołu indierockowego Modest Mouse, podczas występu grupy w ramach pierwszego dnia Opener Festival w Gdyni, 1.07.2015 r.
Isaac Brock, lider amerykańskiego zespołu indierockowego Modest Mouse, podczas występu grupy w ramach pierwszego dnia Open'er Festival w Gdyni, 1.07.2015 r.Foto: PAP/Adam Warżawa

Two Gallants opowiadali w studiu o początkach swojej kariery (zaczęli grać jako 12-latkowie!). Próbowali też odpowiedzieć na pytanie, jaki jest sens tworzenia muzyki. Z kolei Isaac Brock, lider Modest Mouse, wspominał moment, kiedy pierwszy raz usłyszał piosenkę swojej grupy w radio, i mówił, jak rosnąca rozpoznawalność wpłynęła na zespół.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Plenerowe studio Trójki odwiedził również Mikołaj Ziółkowski, który mówił o festiwalowych atrakcjach. Głównym bohaterem Open'erowego wydania "Terenu Kultura" był spektakl Przemysława Wojcieszka pt. "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", który swoją premierę miał... 10 lat temu. Podczas festiwalu w Gdyni będzie wystawiany po raz ostatni.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Data emisji: 1.07.2015
Godzina emisji19.05

mk/iwo