Don't grow up, it's a trap!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 18:05
Festiwal mówi na wiele sposobów. Czasami widzi się koszulkę z napisem, który idealnie pasuje do sytuacji :)
The Last Shadow Puppets, Michał Nogaś i Agnieszka Szydłowska
The Last Shadow Puppets, Michał Nogaś i Agnieszka SzydłowskaFoto: Agnieszka Szydłowska/PR

A zatem 13 raz przekroczyliśmy bramę Festiwalu Open'er. Jako wysłannicy radiowej Trójki. Mój prywatny licznik wskazuje 14. Oficjalny licznik - to 15 odsłona tej imprezy, która przetarła szlak dla letnich muzycznych festiwali, w formule, która znana była już wcześniej dla świecie. Na naszych oczach rosla impreza i zmieniał świat, także muzyczny. Za nami lata "pierwszych koncertów w Polsce". Po festiwalu chodzi, biega i skacze pokolenie, które traktuje muzyczne festiwale jako oczywistą przygodę lata. Dosyć opowieści z krypty...


fot. Agnieszka Obszańska fot. Agnieszka Obszańska

Po 19 zaczynamy festiwalowe wydanie Programu Alternatywnego. Wspólnie z Agnieszką Obszańską i Michałem Nogasiem spróbujemy opowiedzieć o tym, co już dzieje się w Gdynii. Gdy piszę te słowa Wiesław Szala i Romuald Wrzodak rozwijają kilometry kabli, które pozwolą nam wspólnie, na antenie, posłuchać występu PJ Harvey. Po 22! To będzie zapewne większa część tego koncertu - co się nie zmieści zatrzymamy na przyszłe tygodnie!


fot. Agnieszka Obszańska fot. Agnieszka Obszańska

W programie dzisiaj goście, goście. Będzie Szymon Kloska z Instytutu Książki, będzie gospodarz - Mikołaj Ziółkowski. Marta Ziółek zabierze nas na spektakl "Zrób siebie". Odwiedzi nas zespół SOXSO tuż po festiwalowym koncercie. Jan Niebudek zrelacjonuje dzialania w Trójkowym namiocie.


fot. Agnieszka Obszańska fot. Agnieszka Obszańska

A na deser zapis części spotkania z zespołem The Last Shadow Puppets. Będą u nas mówić prawie w tym samym czasie, w którym wystąpią na największej scenie festiwalu. Co mogę powiedzieć? Magia radia!

do usłyszenia po 19,

Agnieszka &Agnieszka &Michał

www.facebook.com/PSgra