X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radex: nic tak nie zbliża, jak wspólna praca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 20:12
– Po nagraniu pierwszej płyty czuliśmy, że musi być kontynuacja – mówił w "Programie alternatywnym" Radek Łukasiewicz, czyli Radex z duetu Bisz/Radex. 
Audio
  • Radex gościem Agnieszki Szydłowskiej (Program alternatywny)
BISZRADEX
BISZ/RADEXFoto: Kobas Laksa/mat. prasowe

Bisz/Radex to projekt Radka "Radexa" Łukasiewicza, lidera zespołu Pustki, i Jarka "Bisza" Jaruszewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. Debiutowali ponad dwa lata temu świetnie przyjętym albumem "Wilczy humor" (nominacja do Fryderyka, jedna z najlepszych płyt roku wg TVP Kultura). Ich drugi album, ukaże się we wrześniu. Zapowiada go singiel "Lascaux" do którego klip stworzył wielokrotnie nagradzany artysta, Kobas Laksa.

– Życie układa się różnie, ale czuliśmy potrzebę dalszego nagrywania razem. Powstał skład koncertowy, zespół zaczął się ucieleśniać. Również nasze relacje z Biszem zaczęły się zacieśniać. Zostaliśmy kumplami – dodaje Radex. 

Drugi album duetu to płyta o – cytując singiel pilotujący wydawnictwo – "pierwszym pokoleniu, co se wyczyści historię". O tych wszystkich ładnie ubranych, zadowolonych z siebie, którzy wpadli w pułapki bezrefleksyjnej konsumpcji. O kulturze w kryzysie. O globalnej epidemii FOMO, bo "nie być na czasie coraz bardziej boli, gdy wczorajszy dzień dla dzisiaj to już, k***a, paleolit". Fatalizm, nihilizm, słomki z bambusa. "To przeświadczenie o niemożliwości znaczącej zmiany jest dojmujące. Albo idziemy na wojnę ze światem, który tratuje nas swoim owczym pędem, czyniąc z nas śmiesznych bohaterów jednodniowego nagłówka, albo wymieniamy słomki na bambusowe i dbamy o ekologię swojej niszy, którą prędzej czy później i tak zaleje potop – czy to populistycznej polityki, masowej kultury czy naturalnych katastrof" – mówi Bisz.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której pojawiło się premierowe nagranie duetu.

***

Tytuł audycji: Program alternatywny
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Radek Łukasiewicz (muzyk)
Data emisji: 5.06.2019
Godzina emisji: 19.15

mat. prasowe/ml

Czytaj także

FOTB

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 18:49
Father Of The Bride...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemoc i Bastard Disco

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 20:47
Dużo muzyki. Dużo polskiej muzyki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uncovered

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 18:47
Wszystkie uszy na statek! Słuchamy muzyki i rozmawiamy z gośćmi.
rozwiń zwiń