X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gogol Bordello: Nasza muzyka ma budzić pozytywne emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 21:53
- Nie jesteśmy bandą zaabsorbowanych sobą mizantropów. Chyba wszyscy zrozumieliśmy, że o wiele przyjemniej i łatwiej przejść przez życie podnosząc innych na duchu - mówił przed koncertem na Open'er Festival Eugene Hütz, lider Gogol Bordello.
Audio
  • Agnieszka Szydłowska rozmawia z Eugenem Hützem z Gogol Bordello - "Program Alternatywny" 3.07.2012
Eugene Htz z Gogol Bordello
Eugene Hütz z Gogol BordelloFoto: Fot.: Fragment okładki albumu

Eugene Hütz przyznał, że zna zespoły, które kolejne miasta na mapie tras koncertowych  traktują jedynie jako punkty do odhaczenia. Jak zapewnniał lider zespołu, Gogol Bordello na pewno do nich nie należy, a granie koncertów w grupa traktuje jako okazję do poznania nowych miejsc, ludzi. - We wszystkim, co robimy: od muzyki, którą gramy, po nasz styl życia, kierujemy się zasadą miłości - mówił. 

Rozmówca Agnieszki Szydłowskiej zapewniał, że nigdy nie był zainteresowany przeszłością, byciem "retro" czy też wyprzedzeniem swoich czasów. - Interesresuje mnie tylko to, co jest teraz - mówił. Jego zdaniem duża liczba fanów Gogol Bordello bierze się właśnie z tego, że muzycy tego zespołu potrafią podczas koncertów zabrać ludzi ze sobą w podróż do "teraz". Eugene Hütz przyrównał sluchanie i granie muzyki do uprawiania sportów ekstrymalnych czy seksu. - To jest taki stan w którym zapomina się o wszystkim i jest się po prostu sobą - tłumaczył.

Kiedy zaczęło się jego zainteresowanie muzyką? Jakie były jego pierwsze muzyczne fasycnacje? Z tęsknoty za czym powstał zespół Gogol Bordello? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, jaką z Eugenem Hützem przeprowadziła Agnieszka Szydłowska.

Gogol Bordello wystąpi na festiwalu Open'er już w środę, 4 lipca. 

 Wywiad został wyemitowany w "Programie Alternatywnym".

(pg)